Skip to content


Recenze

V této rubrice naleznete recenze na rozličné počítačové programy, mobilní aplikace nebo webové online služby.

Nebojte se cizojazyčných textů, Babelx Vám přeloží slovíčka i celé věty v mnoha jazycích

babico

Potřebujete přeložit text v jiném jazyce nebo naopak z češtiny do jiné řeči? Pak je tu Babelx, online služba u nás poměrně neznámá. Poradí si a překladem jak slovíček, ale také celých vět. Může plně konkurovat např. Google Translatoru či online slovníkům Lingea. Babelx se nevyhýbá ani pro nás exotickým jazykům a nabízí arabštinu, čínštinu, korejštinu, thajštinu či u nás poměrně neznámou, byť evropskou albánštinu nebo maltštinu. Pokračování »

Rubrika: Představení, Recenze, Tipy.

Fotografický interaktivní atlas člověka z LF UPOL encyklopedií lidské anatomie s reálnými fotografiemi

Fotografický interaktivní atlas člověka LF UPOL

Fotografický interaktivní atlas člověka je unikátní online dílo pod záštitou Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jedná se fotografický atlas anatomie člověka včetně výkladu teorie. Atlas je tak určen nejen studentům medicíny, ale i lékařům, kteří potřebují snadno dohledat nějakou strukturu v lidském těle. Díky týmu odborníků z LF UPOL je tak zajištěna kvalita a odbornost atlasu. Atlas přináší více než 80 kapitol v 16 okruzích, 250 unikátních fotografií struktur a také testy. Navíc lze jednotlivé kapitoly a témata stáhnout jako PDF soubor a tak můžete mít atlas stále po ruce či si jej vytisknout. Nabízí kompletní přehled topografické, soustavné i aplikované anatomie.

Pokračování »

Rubrika: Představení, Recenze.

Žádný archiv Vás nezaskočí s programem Bandizip

Bandizip

Pro práci s archivy neboli komprimovanými soubory v různých formátech existuje mnoho programů. Bandizip patří k těm poměrně novým, avšak nezaostává kvalitou a funkcemi, ba naopak. Je schopným konkurentem nejen například pro známý 7-Zip, ale také v mnoha ohledech je rovnocenný pro placený WinZip. Bandizip s Vámi mluví česky, má přehledné rozhraní s velkými ikonami a k dispozici je pro Windows a MacOS. Dostupná je také verze portable, tedy bez instalace. prakticky žádný formát archivu ho nezaskočí, poradí si hravě s ISO obrazy a využívá vícejádrových procesorů. Náročnější uživatelé ocení možnosti zašifrování archivů 256bitovým AES šifrováním a rozdělování archivů.

Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Recenze.

Na vlastní kůži si můžete zahrát i mistrovství světa v hokeji!

NHL 07

Nový ročník NHL nabízí svižný hokej s českým komentářem, domácí extraligou a propracovaným ovládáním. Nabídka herních režimů je skutečně velmi bohatá. Samozřejmě si můžete střihnout přátelský zápas nebo turnaj či ligu. Také si ale můžete potrénovat samostatné nájezdy. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na multiplayerové režimy, které vám dovolí hrát třeba světový turnaj nebo ligovou sezónu s ostatními hráči na internetové síti. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze.

Překvapte své blízké originálním kalendářem s vlastními fotografiemi

TKexe Kalender

Již vás nebaví kupovat ty stále stejné kalendáře s obrázky přírody, měst apod.? Pokud byste si chtěli raději vytvořit svůj vlastní, originální foto kalendář, do kterého byste si mohli vložit své vlastní digitální fotografie například domácích mazlíčků či letní dovolené, pak rozhodně čtěte dále. V dnešním článku bychom vás chtěli seznámit právě s jedním šikovným pomocníkem, který umožní si svůj kalendář vytvořit. Samozřejmě, budete mít k dispozici nepřeberné množství funkcí, jež můžete využít. Dobrou zprávou je také skutečnost, že si svůj kalendář mohou vytvořit nejenom zkušení, ale i méně začínající uživatelé. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

Zabezpečte si svůj počítač díky profesionálnímu firewallu TinyWall

TinyWall

Zabezpečení počítače by mělo být hlavní prioritou každého uživatele, zvláště surfujete-li často na internetových stránkách či stahuje velké množství souborů. V první řadě by měl být součástí počítače antivirový program, který se postará o obranu systému před nebezpečným softwarem, jakožto i před infekčními soubory, jež mohou být staženy či obsaženy v příchozí poště. Doporučuje se však mít ještě sekundární zabezpečení, v podobě firewallu, jež dokáže zabezpečit příchozí a odchozí procesy. Budete mít díky němu podrobné informace o všech vzdálených připojeních, které se snaží připojit k počítači nebo naopak, odchozí procesy z něj. Pokračování »

Rubrika: Bezpečnost, Počítačové programy, Recenze.

Prohlížeč Internet Explorer 9 slouží pro bezpečné a rychlé surfování světem internetu

Internet Explorer 9

Dnešní svět bychom si již nedovedli představit bez počítače a hlavně přístupu k internetové síti. Ta je bohatým a vlastně neomezeným zdrojem informací, a vše co potřebujete, na ní vždy naleznete. Samozřejmě, že proto, abyste se mohli na internetu pohybovat, je nutné využít jeden z mnoha internetových prohlížečů. Ty se navzájem liší nejenom svým vzhledem, ale zejména i funkcemi, jež v sobě skrývají. Dneska bychom vám chtěli jeden z nich blíže přestavit, neboť jeho oblíbenost byla v minulosti značná. Nyní se pomalu probíjí na vrchol skrze nové verze, jež byly vytvořeny. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

Emulaci obrazu disků, vám zajistí virtuální mechanika DAEMON Tools

DAEMON Tools

Dnes vám chceme představit další, z celé řady nástrojů, jež jsou určeny pro práci s CD a DVD médii. Mnoho počítačových uživatelů ví, že práce s image soubory se stala v dnešní době naprostou nutností, a chcete-li si spouštět image obrazy programů nebo her z CD či DVD disků, neobejdete se bez něj ani vy. Programů, které s nimi umí pracovat, je zaručeně celá řada, ovšem my vám dnes přinášíme jeden zcela unikání, který je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro profesionální uživatele. Jeho hlavními výhodami je snadná práce a také to, že zcela zdarma. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové programy, Recenze.

Komplexním řešením pro správu a přehrávání hudebních soubory je MusicBee

MusicBee

S tímto profesionálním programem, si můžete přehledně organizovat, spravovat, ale i přehrávat všechny své hudební soubory, jež máte uloženy na pevném disku. Jeho velkou výhodou je to, že obsahuje všechny nástroje, které jsou pro hudební soubory zapotřebí. Všechnu svou hudbu budete mít díky tomu programu přehledně setříděnu, a kdykoliv připravenu k přehrání. Pokud si jej vyzkoušíte na vlastní kůži, jistě nám dáte za pravdu, že vám má rozhodně co nabídnout. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

Bezplatné antivirové řešení naleznete v programu AVG Anti-Virus Free

AVG Anti-Virus Free

Mnoho antivirových programů slibuje nejlepší ochranu pro váš počítač, ale jak si můžete být jejich bezpečností jisti? Dnešní doba nabízí těchto programů opravdu velké množství, a tak bychom vám chtěli přinést několik zajímavých informací o jednom z nich. Používá jej více než osmdesát milionů uživatelů po celém světě a slibuje vám, že váš počítač ochrání před nebezpečnými viry a spywarem. Přečtěte si o tomto antivirovém programu více. Pokračování »

Rubrika: Bezpečnost, Počítačové programy, Recenze.

Nová webová služba Samepage možná nahradí částečně Microsoft SharePoint

Nedávno byla uvedena do provozu nová online služba ke sdílení komunikace, dokumentů a projektů s přístupem kdekoli jste online. Je provozována na doméně Samepage.io a je příkladem služby, která by mohla alespoň částečně nahrazovat komerční Microsoft SharePoint. V základní bezplatné verzi nabízí Samepage 10 GB úložiště, zpoplatněná za 10 dolarů měsíčně (nebo 100 ročně) nabízí větší prostor. Navíc je Samepage zcela nezávislý na operačním systému a prohlížeči, což SharePoint nikoli.

Pokračování »

Rubrika: Návody, Ostatní, Představení, Recenze, Tipy.

CopyTrans Manager vám zabezpečí správu multimédií s IPodem či IPhonem

CopyTrans Manager

Potřebujete-li si organizovat a spravovat své písničky a videa na svém IPodu nebo IPhonu, pak byste měli rozhodně pokračovat ve čtení. Dnes bychom vám chtěli představit, jeden kvalitní a řadou nástrojů oplývající obsahový manažer, který je speciálně určený právě pro tato zařízení. Jeho velkou výhodou je i skutečnost, že jej nemusíte instalovat do počítače. Použít jej můžete pohodlně ve všech nových operačních systémech, včetně Windows 8. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Recenze.

S aplikací Pimero Free Edition si můžete organizovat nejenom své aktivity

Pimero Free Edition

Hledáte profesionálního pomocníka, kterého byste mohli využít pro plánování všech svých osobních nebo pracovních aktivit? Pak bychom vám jednoho takového chtěli dnes představit. Kromě toho v sobě ukrývá ještě mnoho dalších funkcí, které jistě využijete. Do tohoto programu, si budete moci zaznamenávat dokonce i telefonní kontakty, pracovní schůzky apod. Jistě vás také překvapí podpora zobrazení na sociální síti. Tento program dokážou ovládat jak začátečníci, tak i zkušení uživatelé. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Recenze, Tipy.

Program Analýza nejen pro vysokoškolské zkoušky z matematiky

Analýza

Program Analýza je jednoduchým programem pro matematickou analýzu, svým zaměřením osloví zejména vysokoškoláky i studenty posledních ročníků středních škol a všechny, kteří tuto oblast matematiky využívají. Zaměřuje se matematickou analýzu funkcí jedné proměnné a řešení obyčejných diferenciálních rovnic (ODR).  Výpočty provádí numericky, tedy například jen určité integrály (meze a, b) a derivace v určitém bodě. Nepodporuje tedy výpočet symbolický, tedy neurčitý integrál funkce (primitivní funkci)  či např. parciální derivace nespočítá.

Pokračování »

Rubrika: Ostatní, Počítačové programy, Představení, Recenze.

S online hrou OGame se můžete stát pánem celé galaxie

OGame

Měli jste někdy sen, v němž prozkoumáváte celý vesmír? Pokud ano, pak právě pro vás dnes přinášíme velmi zajímavou a nevšední online hru. Jejím prostřednictvím, si budete moci nejenom zakládat a spravovat své vlastní planety, ale také se zúčastníte mnoha velkolepých vesmírných bitev. Pod palcem budete mít několik stovek vesmírných plavidel, které nahánějí svým nepřátelům panickou hrůzu. K dnešnímu dni, tuto hru hrají miliony hráčů po celém světě, neboť je její oblíbenost opravdu velmi vysoká. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Podzemí post-apokalyptické hry Metro 2033 ukrývá zmutované nestvůry

Metro 2033

Vytvoření skutečně pohlcujícího herního svět není rozhodně nijak snadným úkolem. Chcete-li vytvořit svět tak přesvědčivě, že hráči zcela zapomenou, že se jedná vlastně o hru, musí být vše zcela reálné a to od vizuálního prostředí až po zvuk. My vám dnes jednu takovou hru přinášíme. Jedná se o akční titul, jehož děj se odehrává v daleké budoucnosti, tedy přesně v roce 2033. Pokud se chcete dozvědět více, rozhodně čtěte dál. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Pro úpravu vašich fotografií a obrázků je tu šikovný pomocník Photoscape

Photoscape

Pokud hledáte profesionální program, se kterým byste si mohli upravovat své digitální fotografie, pak byste měli rozhodně zbystřit. O jednom takovém bychom vám chtěli dnes říci několik detailních informací. Přináší vám mnohé základní i pokročilé funkce, které ocení i pokročilí uživatelé. Navíc je jeho použití zcela zdarma, takže si jej může vyzkoušet a následně používat opravdu každý. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Recenze.

Akční hra Vietcong neztratila své kouzlo ani po deseti letech

Vietcong

Patříte mezi oblíbence akční her z prostředí války? Pokud ano, přinášíme vám dnes sice trochu starší, ale stále velmi kvalitní herní titul. Jeho děj je zasazen do partyzánské války, a to v letech 1965 až 1973. Těšit se můžete nejenom na velké množství zbraní, ale také na vzrušující boj z blízka. Samotná hra je viděna z vlastního pohledu, takže vás čekají nezapomenutelné herní chvíle, plné napětí. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Nebezpečné závody ve hře Death Rally vám připraví nezapomenutelné chvíle

Death Rally

Už vás nebaví klasické závodní hry, ve kterých jde jen o to vyhrát? Pak se rozhodně podívejte po něčem jiném, neboť si můžete zahrát závodní hru i ve zcela netradičním pojetí. Mluvíme zde o smrtící závodní rally, v níž nevyhrává vždy ten nejrychlejší, ale spíše nejsilnější. Vzhledem ke svému věku sice hra neoplývá 3D zpracováním, ale i přesto se v ní pobavíte. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Velkolepé dílo, v podobě realtimové strategické hry Cossacks: European Wars

Cossacks European Wars

Pro všechny milovníky strategií, zde máme opravdovou lahůdku, se kterou se bude moci podívat do velkolepých historických bitev. Samotné grafické zpracování a dokonce i samotná hratelnost vás velmi příjemně překvapí a připoutá vás na dlouhé hodiny k počítači. Někteří hráči již jistě tuto hru hráli, ale pro ty, kteří ještě ne, tu máme dnes malé představení. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Pamatujete si ještě na první díl legendární hry Diablo? Zažijte opět cestu do pekla!

Diablo

Tu a tam přijde hra, která je nejenom jednoduchá, ale také velmi návyková. Jistě si každý zkušený hráč pamatuje, na klasické akční hry, které v mládí hrával. Taková je i jedna z her, kterou bychom vám chtěli dnes připomenout. Za své doby k sobě připoutala ne jednoho herního fanouška. Dočkala se dokonce dvou dalších pokračování, z níž ta poslední, vyšla teprve nedávno. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Nejúspěšnější akční hrou poslední doby je bezesporu Mafia

Mafia

Chtěli byste se podívat do minulosti, tedy přesně do třicátých let minulého století? Pokud ano, můžeme vám tento výlet nejenom zařídit, ale také zajisti, že se stanete členem zločinného mafiánského gangu. Nevěříte? Pak rozhodně vyzkoušejte tuto již postarší, ale stále velmi oblíbenou akční hru. Rozhodně nebudete svým výběrem litovat. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Ujměte se výstavby svého vlastního zábavního parku ve hře RollerCoaster Tycoon

RollerCoaster Tycoon

Dnes vám přinášíme sice trochu starší, ale stále ještě velmi oblíbenou zábavnou strategie, v níž se zhostíte vedení a výstavby vlastního zábavního parku. S počátku si budete muset na vše teprve zvyknout, ale můžeme vám slíbit, že jakmile se všemu naučíte, bude vás hra jistě bavit. V následujících řádcích bychom vám chtěli dát několik rad a tipů pro začátek. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Tahovou strategii Pán Hradu již hraje více než sto padesát tisíc hráčů

Pán Hradu

Dnes bychom vám chtěli blíže představit opravdovou lahůdku. Jedná se o ryze českou tahovou strategii, kterou v současné době hraje již přes sto tisíc hráčů. Dalo by se říci, že se stala legendou v oblasti online her. Vaším hlavním herním úkolem bude, vybudovat si velkolepé zlaté království a porazit nebezpečné skřety. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Jak na zálohování dat s programem Uranium Backup?

Uranium Backup

Všechny vaše data ohrožují denně nejrůznější hrozby, které se nacházejí v internetové síti. Proto byste si měli vždy ukládat kopie svých souborů na bezpečná místa, odkud je lze kdykoliv opět obnovit. I přestože, může zálohování souborů vypadat jako náročný úkol, pro který je třeba mít profesionální nástroj, dnes bychom vás chtěli přesvědčit o opaku. Přinášíme vám dnes skvělý a hlavně jednoduchý zálohovaný program, který udělá všechnu práci za vás. Pokračování »

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Recenze.