Skip to content


«
»

CopyTrans Manager vám zabezpečí správu multimédií s IPodem či IPhonem

CopyTrans Manager

Potřebujete-li si organizovat a spravovat své písničky a videa na svém IPodu nebo IPhonu, pak byste měli rozhodně pokračovat ve čtení. Dnes bychom vám chtěli představit, jeden kvalitní a řadou nástrojů oplývající obsahový manažer, který je speciálně určený právě pro tato zařízení. Jeho velkou výhodou je i skutečnost, že jej nemusíte instalovat do počítače. Použít jej můžete pohodlně ve všech nových operačních systémech, včetně Windows 8.

Hned na začátku je nutné zmínit, že tato aplikace nenabízí tolik funkcí jako iTunes, nenajdete zde možnost zálohy vašeho iPhonu nebo dokonce přístup k aplikacím. CopyTrans Manager je jednoduchým správcem hudby a videa. Instalace může probíhat dvěma způsoby. Prvním z nich je rozbalení archivu s .EXE souborem, zde není instalace potřeba. Druhým způsobem je stáhnutí CopyTrans Control Center, kde je nabízeno hned několik dalších aplikací od autorů tohoto programu. Zde si vyberete příslušnou aplikaci a Control Center se o její zprovoznění pak sám postará. Máte k dispozici mnoho nástrojů pro úpravu tagů u písní nebo obrázků alb. Spravovat můžete velmi jednoduše i seznamy všech skladeb, které jsou ve vašem zařízení uloženy.

Náhled hlavního okna programu

Základní okno program před připojením IPhonu či IPodu

Po spuštění a připojení se automaticky načte obsah vašeho iPhonu/iPodu. Velkým plusem oproti iTunes je rychlost práce. Už zmíněné načtení obsahu telefonu je provedeno během chvilky. Odezva při práci s obsahem je téměř okamžitá. Je to dané i velkým odlehčením proti iTunes, ale také editace vlastností je proti iTunes mnohem rychlejší. Změny se nezapisují ihned, ale aplikace je dočasně ukládá a čeká na potvrzení tlačítkem Update, které spustí synchronizaci se zařízením. To je velmi výhodné proto, že můžete provedené změny před potvrzením vrátit zpět, do původního stavu. Nemusíte se tak nikdy obávat toho, že byste nemohli změněný obsah vrátit zpět. Tento program si zakládá na bezpečnosti a snaží se eliminovat všechny potencionální problémy.

Zobrazení všech multimediálních souborů z IPodu či IPhonu

Automatické načtení obsahu vašeho zařízení

Při správě vašich skladeb a playlistů, můžete jednoduše přetáhnout všechny písničky, kam budete chtít. Taktéž je možné jejich přejmenování nebo hromadné kopírování. Velkou výhodou je přímé přetažení písniček do vašeho IPodu a to bez nutnosti jejich uložení v knihovně. To se může hodit zvláště tehdy, chcete-li si na cestách zkopírovat písničku od svého kamaráda. Ale co v případě, že nemá aplikaci CopyTrans Manager nainstalovanou? Stačí ji spustit z přenosného disku a to na jakémkoliv počítači. Pro správné fungování totiž nemusí být nainstalována v počítači. Může tak mít svůj oblíbený nástroj vždy sebou, ať už pojedete kamkoliv.

Zadávání vlastních tagů k písničkám

Přidávání tagů ke každému hudebnímu souboru

Možnosti nastavení programu podtrhují jeho jednoduchost. V základním nastavení můžete tak vlastně ovlivnit jen to, zda si přejete automatické kontrolování nové verze. Dále zda chcete zobrazit uvítací obrazovku, posílat chyby a statistiky online přes internet vývojářskému týmu nebo při editaci ihned aplikovat změny do iPhonu/iPodu. Pokročilé nastavení jen do tabulky zobrazí atributy, které je možné měnit a v řádcích je i měnit můžete. Zapomenout zmínit bychom rozhodně neměli ani vysokou kompatibilitu, která vám může do jisté míry zaručit, že vaše hudební sbírka bude při správě v bezpečí.

Kromě organizace je možné i jejich přehrávání

Přehrávání jednotlivých písní v programu

CopyTrans poskytuje poměrně malé množství dalších placených balíčků, které jsou vhodné pro správu vašich médií. Takže pokud si tento program vyberete, nemusíte se obávat žádných skrytých funkcí, za jejichž použít je nutné zaplatit další peněžní částky. Vypadá to, že je tento program vhodným řešením pro všechny typy uživatelů, nehledě na jejich počítačové dovednosti. Co ale opravdu ukrývá, musíte posoudit sami tím, že si jej vyzkoušíte. Ať již tak, nebo onak, je to velmi dobrá příležitost, jak své video a audio soubory v mobilním zařízení organizovat.

K dispozici je vám mnoho pokročilých funkcí

Třídění hudebních souborů do svých osobních alb

Ve všech konkurenčních programech, jsou integrovaný i jednoduché přehrávače, díky nimž je možné vybrané soubory okamžitě přehrávat. Jednoduchý přehrávač samozřejmě nechybí ani v této aplikaci. S přehráváním hudebních souborů problém nemá, horší je to s video soubory, které odmítá přehrát s tím, že jsou pro něj příliš velké. Proto je vhodné si pro přehrávání videí zvolit zcela jiný přehrávač. Vzhledově i funkčně je tento přehrávač jednoduchý a pro přehrávání písniček zcela vystačující. Uživatelské prostředí programu vám může nabídnout nejenom přehlednost, ale také různé moderní prvky. Jistě vám přijde vhod i změna vzhledů programů. Vybírat můžete hned z několika šablon. Jednotlivé hudební soubory, které budou v programu uloženy, mohou být rozčleněny do několika kategorií, které jsou navzájem barevně rozlišeny. Jejich celý seznam máte k dispozici v levém horním rohu. Rozlišovat lze hudební skladby, nahrávky, video soubory, hudební video, PDF a ještě mnoho jiných.

Nahrávat si lze jakékoliv obrázky do alb

Funkce pro nahrávání vlastních obrázků alb

Ovládání programu podporuje oblíbený systém „Drag and Drop“, se kterým si můžete pohodlně přetahovat všechny skladby z počítače do IPodu či IPhonu.  Jejich množství není ničím omezeno, díky čemuž si do něj lze vkládat tolik hudebních skladeb, kolik jen budete chtít. V neposlední řadě by bylo dobré říci, že integrovaný přehrávač má k dispozici všechny klasické ovládací funkce. Někdy se ovšem vyskytne problém s přehráváním některých formátů, to lze řešit přidáním příslušných kodeků. Stáhnout je můžete na domovské stránce programu.

Přehrávat lze jendotlivě i hromadně

Pokročilé možnosti přehrávání skladeb

Pokud vám nevyhovuje pro synchronizaci a editaci vašich multimediálních souborů s iPhonem/iPodem oficiální iTunes, vyzkoušejte program CopyTrans Manager. S jeho funkcemi je spokojeno více než deset milionů uživatelů.

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Recenze.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)