Skip to content


«
»

Pexeso.net – vytvořte si vlastní pexeso, které si vytisknete nebo zahrajete online

Pexeso.net

Web Pexeso.net je zábavný portál, kde si můžete vytvářet vlastní pexeso a poté si jej vytisknout nebo zahrát online.  Stačí nahrát obrázky včetně rubové strany a poté si můžete jednoduše pexeso vytisknout ke hře. Nebo si jej zahrát online se svými přáteli či proti počítači. A pokud Vás zrovna nenapadá žádné pexeso k vytvoření, můžete si samozřejmě zahrát pexesa již vytvořená.

Pexeso je již léta oblíbená společenská hra. Cvičí zábavným způsobem postřeh i paměť. Nemáte zrovna žádné po ruce? Zahrajte si online pexeso s Pexeso.net, kde si můžete vybrat z desítek motivů a vytvořit si zcela vlastní originální pexeso. Stačí mít obrázky, které nahrajete a poté si lze vyrobené pexeso vytisknout nebo jej hrát online. Na úvodní stránce jsou zobrazena nejnovější vytvořená pexesa a také seznam kategorií motivů pexes.

Desítky pexes, která si můžete zahrát online nebo vytisknout

Desítky pexes, která si můžete zahrát online nebo vytisknout

Je také možnost zvolit si jazyk pexesa a dostupné je také vyhledávání. Ale především si lze vytvořit pexeso vlastní. Stačí kliknout na Vytvořit pexeso v horní nabídce a objeví se obrazovka s pokyny a ke spuštění pomocníka při tvorbě pexesa.

Tvorba nového vlastního pexesa s pokyny a průvodcem

Tvorba nového vlastního pexesa s pokyny a průvodcem

Pomocník tvorbou pexesa provede pomocí 5 kroků celou tvorbou – od výběru počtu kartiček, nahrání obrázků, volby jazyka popisků, volby rubu a další parametry. Při nahrávání obrázků je možné nahrát i celý ZIP archiv. Pomocník je velmi přehledný s doprovodnou nápovědou ke každému kroku tvorby.

Průvodce tvorbou pexesa je velmi přehledný s detailní nápovědou

Průvodce tvorbou pexesa je velmi přehledný s detailní nápovědou

Takto si vytvoříte naprosto unikátní vlastní pexeso. To si vytisknete nebo zahrajete s přáteli online.

Hrajeme pexeso online

Ať již jste vytvořili vlastní pexeso či si vyberete některý z již hotových motivů, Pexeso.net Vám dává možnost zahrát si pexeso online. Jednoduše vyberte, které se Vám líbí a můžete hrát online s přáteli či proti počítači. Na výběr je v galerii pexes nepřeberné množství zajímavých motivů, mnohdy velmi kreativních, od kreslených pro děti, zábavných až po výukové sady. Nechybí ani složitější 2-pexesa, která učí logicky přemýšlet, například vyjádření zlomku číslem a koláčem nebo další různé spojování. Stačí si jen vybrat.

U každého pexesa online hraní i možnosti tisku kartiček

U každého pexesa online hraní i možnosti tisku kartiček

Stačí spustit hru stiskem tlačítka Hrát pexeso. Nabídnou se možnosti protihráčů – lze hrát až ve 4 hráčích a zvolit si lze člověka nebo počítač s různou „inteligencí“. Samozřejmě lze hrát i sám, pak se hraje na nejlepší čas. U lidského protihráče je možnost hrát místně, tedy u jednoho počítače (tabletu, atd.) či vzdáleně, tedy odeslání odkazu na hru jinému člověku a můžete hrát online.

Nastavení online hry

Nastavení online hry

Pexeso.net je zajímavý projekt, díky kterému si lze vyrobit vlastní pexeso a samozřejmě si hlavně zahrát. Pexesa si tvoří uživatelé sami, cílem je pobavit se a zahrát si. V jednoduchosti je síla. Hlavním tahákem webu je také tvorba pexes s možností vytištění si reálných papírových kartiček. Web je také přeložen do angličtiny.

Rubrika: Ostatní, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)