Skip to content


«
»

Definice bojových umění pro virtuální postavu – Toribash

Na internetu je k dispozici mnoho her a programů, které si může uživatel programovat a definovat podle sebe. Toribash je první aplikace, ve které je možné naučit postavu jakémukoliv bojovému umění ve virtuálním světě s reálnými fyzikálními zákony.

Každá bojová hra, kterou hrají hráči po celém světě má předem nadefinované pohyby, chování i rychlost, dokonce i protivníci mají pouze omezený pohyb a inteligenci. Problémem je, že hráč nemůže udělat nic víc. Toribash je průlomovou hrou, kterou si může hráč nadefinovat podle svých představ a naučit postavu všem možným schopnostem jaké lze využívat v reálném světě s fyzikálními zákony.

Toribash je unikátní v tom, že má hráč k dispozici postavu figuríny, kterou může naučit i ten nejsložitější pohyb a poté ho použít v boji. Hra je oblíbená po celém světě, hráči dokázali postavu naučit už Jiu jitsu, Kug-fu, capoeiru, karate, wrestling, judo a mnoho dalšího. Postava se skládá z dílů, jejich pohyb je možný postupně definovat a pak ho použít v klávesové zkratce.

Programování pohybů

Ukázka programování pohybů postavy

Hra byla vytvořena pro Windows, Mac i Linux. Pokaždé když uživatel naučí postavu nové pohyby, tak je může okamžitě vyzkoušet na postavě protivníka a to proti počítači nebo vybranému soupeři. Ve hře jsou použity krvavé a brutální efekty, díky kterým není hra vhodná pro mladé uživatele. Čím je útok tvrdší a agresivnější, tak tím hůře protivník dopadne. Je možné udělat například salto vzad a ukopnout přitom nepříteli hlavu, přerazit mu páteř kolenem, rozpůlit ho silným úderem apod. Při každém útoku je možné vidět efekt stříkající krve.

Souboj mezi dvěma hráči

Ukázka souboje mezi dvěma hráči

Pro začátek je možné nadefinovat základní údery, vyzkoušet si je a teprve až poté je zdokonalovat. Aplikaci mohou použít také zápasníci a akrobaté při prověřování, zdali je nějaký kousek vůbec v mezích lidských schopností. Prostředí hry je možné měnit, ale většinou se jedná o nekonečnou plochu. Hra má velmi kvalitně zpracované 3D efekty, je zábavná a vysoce návyková. Zpočátku hra vypadá jednoduše, ale když se postava naučí složité skoky, pohyby a akrobacii, tak je velmi zábavná a prostředí se stane dokonalým.

Ukázka smrtícího kopu

Jeden z mnoha destruktivních efektů

Pojem definice vlastních pohybů zní sice složitě, ale je to jednoduché a zvládnout se to může za pár minut. K dispozici jsou osy a označování různých částí těla, stačí udělat pohyb, posunou kurzorem končetinu a to poté uložit. V reálném boji se spouštějí jednotlivé druhy a série útoků klávesovou zkratkou, kterou k nim přiřadíme. Pokud hráč nadefinuje k různým zkratkám jednotlivé prvky bojových umění, tak může například využívat wrestling, capoeiru a box dohromady.

Celá aplikace je poměrně malá a závisí pouze na tom, kolik prvků do ní uživatel přidá. Na stránkách hry je možné shlédnout tutoriály a podrobné návody pro tvrdé útoky. Podobné definice pohybů vytvářejí skuteční tvůrci a programátoři her, takže může uživateli připadat, že tvoří svoji vlastní hru. Hraje velmi krvavá a každý silný útok končí destrukcí nepřítele.

Hru je možné stáhnout na tomto odkazu.

 

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)