Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nová aplikace v iPhonu vám změří i puls

Jistě uznáte, že skutečnost, díky které vám dokážou smartphony nahradit digitální fotoaparát není ničím převratným. Stejně tak zvládnout celou řadu dalších věcí, jako je přehrávání video souborů, písniček apod. Ovšem díky zcela nové aplikaci, vám dokáže přístroj změřit i srdeční tep.

Tato aplikace má název Azumia. Je sice pravda, že nebude váš telefon vybaven žádným speciálním snímačem. Plně k tomu postačí fotoaparát a svítící LED dioda. Jakmile program v zařízení spustíte, plně postačí, pokud přiložíte prst právě na fotoaparát.

Nečekejte však žádnou převratnou metodu. Program pracuje na jednoduchém principu, kterým je prosvětlení prstu. Dokáže zachytit změnu barvy prokrvení, která závisí právě na tepové frekvenci. Jakmile jsou informace do aplikace vloženy, bude odvozen i přibližný počet tepů. Doba, po kterou je potřeba mít prst přitištěn je přibližně deset sekund.

Šikovná je také funkce historie, která vám zobrazí několik posledních provedených měření. Ty mohou být opatřeny štítky, pro rychlejší orientaci. Lze je také kdykoliv smazat. V neposlední řadě je možné výsledky odeslat na server vývojářů, pro tvorbu statistik. To je samozřejmě nepovinné a rozhodnout o tom může jen sám uživatel. Program je i přes svou jednoduchost dosti přesný, zjištěny byly jen minimální odchylky, od profesionálních hrudních pásů

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)