Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Smartphone Raven s Androidem ve stylu pevné linky je unikátním českým počinem

Vypadá jako pevná linka, běží v něm Android a představili jej Češi. To je Raven, nový smartphone ve stylu klasické pevné linky i se sluchátkem. Výrobcem tohoto zařízení je česká společnost Jablocom známá svým mobilem taktéž ve stylu pevné linky. Tentokrát jde dále a představila smartphone s Androidem, který se výbavou a funkcemi neliší od konkurence.Provedení ve stylu pevné linky je efektní a zároveň moderní. Vložíte do něj SIM kartu a stává se z něj plně vybavený smartphone. Češi tak představili unikátní koncept moderního zařízení v „retro“ stylu pevné linky, která je dnes již přežitkem.

Raven je vybaven čtyřjádrovým procesorem A31S, 1 GB RAM, 4 GB úložištěm + rozšíření pomocí microSD až na 32 GB. Základem je 8palcový multidotykový displej s rozlišením 1280 × 768. Podporuje sítě 850/900/1 800/1 900 MHz, HSDPA 900/2 100 MHz a nechybí Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a 3G sítě, samozřejmostí jsou videohovory. Softwarovou výbavu tvoří operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean. Podpora headsetů EHS, DHSG i Bluetooth.

Jablocom Raven ve stylu pevné linky (zdroj: Svetandroida.cz)

Jablocom Raven ve stylu pevné linky (zdroj: Svetandroida.cz)

V minulosti Jablocom uvedl mobil ve stejném designovém stylu, nyní přichází s tímto unikátním smartphonem. V prodeji bude od 22.9. 2014. Cena však může nepříjemně překvapit, 12500 Kč je poněkud vysoká částka. Platí se tak za design, funkčně nepřináší Raven v podstatě nic převratného. Dle Svetandroida.cz je Raven cílen na firemní využití, nic však nebrání ani domácímu využití. Využití najde i v call centrech díky podpoře EHS headsetů.

Rubrika: Novinky, Představení, Tipy. Tagy: , .

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)