Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Marc Zuckerberg chce rozšířit internet do chudých oblastí pomocí leteckých dronů

Jen pro připomenutí: Dron je označená pro bezpilotního letouna, kterého testují například i ve společnosti Amazon či DHL, a to v rámci zkrácení doby doručení zásilky svým uživatelům a doručení zásilek na místa, která jsou buď vzdálená, nebo ne úplně bezpečná.

Jenže zakladatel Facebooku, obří a globální sociální sítě, už dávno populární nejen mezi teenagery, společně se šéfem projektu Yaelem Maguirem, má s těmi letouny vlastní a odlišné plány. Chtěli by tak zavést internet do chudých zemí světa. V současné době totiž až dvě třetiny světové populace nemají k dispozici pravidelná přístup na internet.

Podle Maguiera, který projekt představil na newyorské konferenci Social Good Summit, by drony měly dosahovat velikosti Boeingu 747, avšak s hmotností jen několika málo kg. Létaly by ve výškách okolo 20 až 28 km nad mořem tak, aby nenarušily letecký prostor běžných letadel. Bezpilotní letouny by měly simulovat veřejně přístupné Wi-Fi připojení, přičemž délka, po kterou by se udržely ve vzduchu, by se pohybovala okolo několika měsíců.

A k čemu to všechno? Připojení k internetu by mohlo prý vytvořit až skoro 150 milionů nových pracovních míst pro chudé. Letouny by měly projít testováním příští rok.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)