Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Souboj o nejtenčí smartphone na světě vyhrál čínský Oppo Finder

Každý výrobce elektroniky si zakládá na výjimečných vlastnostech svých produktů. Výrobci smartphonů po celém světě se každý rok předhánějí v tom, kdo bude mít smartphone s nejmenší možnou tloušťkou. Největšími konkurenty bylo Japonsko a Čína, která vyhrála.

V nedávných dnech byla na trhu představena novinka pojmenovaná Oppo Finder, jedná se o nejtenčí smartphone na světě. Tloušťka smartphonu je úžasných 6,65 mm. Čínský výrobce dobře tuší, že pokaždé, když nějaká společnost získá titul, tak je následně překonána jinou společností. Mnohdy je to komické, ale v Asii si na vlastnostech elektroniky velmi zakládají, ať už jde o tvar nebo o vlastnosti, každý výrobce by se chtěl stát alespoň na chvíli favoritem na trhu.

Smartphone Oppo Finder disponuje i velmi dobrými vlastnostmi, jeho displej má úhlopříčku 4,3″ a využívá technologie Super AMOLED Plus. Obsahuje dvoujádrový procesor ve frekvenci 1,5GHz. Operační paměť je 1GB RAM a interní paměť smartphonu je 16GB. Je vybaven také zadním fotoaparátem a přední VGA kamerou, fotoaparát má 8 megapixelů a kamera 1,3 megapixelu.

Oppo Finder se objeví na trhu již tento měsíc, ale jako první ho bude mít k dispozici právě Čína. Do ostatních zemí by měl dorazit v průběhu dalších měsíců. Na čínském trhu bude k dispozici za 4000 Juanů, u nás by to mohlo být v přepočtu kolem 13000kč.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)