Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Windows 8 Consumer Preview k dispozici pro všechny

Microsoft počínaje Windows 7 začal nabízet beta a preview verze operačních systémů ke stažení pro běžné uživatele. Na Windows 8 se pracuje a uživatelé už nyní si mohou vyzkoušet verzi Consumer Preview v praxi. Nejedná se však ani o beta verzi.

Zásadní změnou je především nové GUI Metro, které má za cíl orientovat se hlavně na dotyková zařízení. Dále se nová verze zaměřuje více na využití cloud computingu, tedy tzv. software as service, kdy klient využívá prostor pro data a aplikace někde na Internetu. Windows 8 by mohl znamenat naprostý přelom, podobně jako Windows 3.1, která poprvé nabídla GUI. Nechybí ani propojení s e-shopem Windows Store pro online nákup aplikací. Nová Windows by měla být moderní, založená na využití Internetu, s novým rozhraním a inovacemi. Zklamal však nový webový prohlížeč Internet Explorer 10, který v Metro verzi nenabízí téměř nic. I pokročilá správa například v konzole MMC nevím jak bude efektivní.

Uživatelé doufají, že Metro půjde vypnout zcela a pracovat v klasickém „desktop GUI“, tak jak jsme zvyklí nyní. Ovšem to je otázka, zatím je ještě dlouhý vývoj Windows 8 před námi. Snad se z něj stane robustní operační systém, který by mohl přinést i nové prvky zabezpečení, nový souborový systém či další věci. Windows 8 a Metro ukáže, jak se bude trend vyvíjet dále a zda Metro bude průlomem, nebo se stane zapomenutou záležitostí. Na webu, kde je Windows 8 CP ke stažení, taktéž najdete mnoho dalších informací, videí a aplikací.

Windows 8 Consumer Preview stáhnete zde: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-8/consumer-preview

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)