Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Vipre – nové antivirové řešení na trhu

Společnost GFI uvádí na trh nový antivirový systém Vipre. Má za cíl nabídnout kvalitní ochranu nejen běžných počítačů, ale také mobilních zařízení se systémem Android. Slibuje především minimální vliv na chod počítače a také minimalizaci zásahů uživatele. Vipre se orientuje na komerční firemní sféru, ale nabízí i řešení pro domácí uživatele.

Vipre obsahuje mimo standardní prvky také technologii MX-Virtualization založenou na tzv. behaviorální analýze, tedy analýze činností a chování. Jedná se o to, že analyzuje vzorek případného malwaru ve virtualizovaném prostředí ještě dříve, než se může spustit v počítači. To posiluje detekci nebezpečných prvků dříve, než mohou být reálně spuštěny.

Domácí uživatelé mají na výběr buď klasický antivir, nebo celé integrované řešení Internet Security s firewallem a dalšími součástmi. Podobně jako například nabídky společnosti Symantec. Cena antiviru je pod 900 Kč, celé řešení pak vyjde lehce nad 1000 Kč. Příjemný je přepočet na koruny na webu produktu. Firemní zákazníci pak mají k dispozici jinou cenovou politiku dle rozsahu instalace. Dostupná je také trial verze k vyzkoušení u obou skupin zákazníků. Vipre se zdá jako další kvalitní přírůstek na poli zabezpečení a ochrany počítačů ve firemní i domácí sféře.

http://www.gfi.com/business-antivirus-software/

Klasické bezplatné antiviry najdete mezi jiným na Zdarma.org stránce.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)