Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Možná již brzy bude Google Drive 5 GB online disk

Již nějakou dobu se spekuluje o datu spuštění online disku Google Drive, který by tak začal konkurovat těm již zaběhlým. I v současné době jich přitom není zase tak málo.

Oblíbeným online (cloudovým) diskem je například Dropbox, ke kterému můžete přistupovat z počítače (Windows, Linux), mobilu i přes webové rozhraní. Dalším je Live SkyDrive od Microsoftu, který nabízí dokonce 25 GB. Existuje ale i Ubuntu One, které je dostupné jako pro Windows, tak i pro Linux.

Zpět ale k předpovídané služby Google Drive. Dosavadní spekulace mluvily o bezplatném prostoru 2 GB, nyní se ale na internetu objevil obrázek, který slibuje bezplatně dokonce prostor 5 GB. Jako je tomu i u většiny ostatních služeb, tak i zde je slibována možnost přistupovat k datům z téměř všech zařízení. Tedy počítače, mobilu, tabletu, notebooku atd. Dostupnost dat z vícero zařízení lze předpokládat. Jaká bude přesná bezplatná kapacita disku si ale budeme muset počkat. Nejspíše na oficiální spuštění služby. Na internet uniklé sejmuté obrazovky totiž slibují 2 GB nebo 5 GB a není jasné, která z nich je pravá. O upravené obrázky se totiž může jednat v obou případech.

Aktualizace: Disk byl již spuštěn info najdete zde v Google Drive příspěvku.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)