Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Kerio Control již použitelné pro nový IPv6

Společnost Kerio Technologies, známá svým bezpečnostním řešením Kerio Control, právě vydala verzi 7.3, která je již plně připravena pro nástup nového protokolu IPv6, který má za cíl odstranit veškeré nevýhody staršího a dosud užívaného IPv4.

Mezi jeho základní přednosti patří daleko větší počet použitelných IP, které jsou v IPv6 zapsány jako osm skupiny hexadecimálních znaků (soustava 0-9, A-F) a povoluje kompresi adresy. Problémem zůstává především hardwarová podpora IPv6 a především potřebný čas na konfiguraci nových serverů služeb jako DHP či DNS.

Kerio Control je prvním UTM (Unified Threatment Management) řešením pro komplexní správu a monitoring zabezpečení sítě, které především ve firemní sféře bude užitečné pro přechod k IPv6. Podpora IPv6 v Kerio Control tak vytváří síťový směrovač (router) pro komunikaci právě pomocí IPv6 a řízení zabezpečení. Jedná se o řešení zajímavé především ve velkých firmách, kde je nutná komplexní správa zabezpečení sítě, od firewallu, anti-x řešení a samozřejmě monitorování komunikace v síti a její podrobná analýza. UTM jako je právě Kerio Control se stává novou generací softwarového UTM řešení s podporou IPv6 a firmy tak mohou přejít na tento nový protokol rodiny TCP/IP. Vzhledem k limitacím IPv4 nahradí IPv6 standard síťové komunikace. Bohužel často je hlavním problémem implementace hardwaru, konfigurace služeb a serverů, na což je potřebný čas a lidé.

Využití Kerio Control tkví především ve správě rozsáhlých sítí v rámci IS. Možnosti Kerio Control tak umožní sledovat síťový provoz, analyzovat obsah, nabízí antivirovou kontrolu, obousměrný firewall, filtr webového obsahu či například správu šířky pásma se statistikami a reporty. Dostáváme tak do rukou skvělé UTM řešení na softwarové úrovni s plnou podporou IPv6. Nechybí ani podpora vizualizace.

Podrobnosti na: http://www.kerio.com/control/whats-new

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)