Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nový přístupový bod Cisco Aironet 3600 s lepším signálem

Společnost Cisco, jeden z hlavních hráčů na poli počítačových sítí a zabezpečení, uvádí nový přístupový bod (Access Point; AP) Cisco Aironet 3600 pro standard 802.11n, tedy nejrychlejší verzi bezdrátového Wi-Fi připojení, samozřejmě i starší 802.11a/b/g.

AP je vybaven 4 anténami, což zajistí větší mobilní flexibilitu a to i pro větší vzdálenost od AP a zároveň může být připojeno více uživatelů k tomuto bodu. Aironet 3600 je vybaven technologií CleanAir 2.0 („čistý vzduch“), která pomáhá ke kvalitnímu šíření signálu a minimálnímu rušení a tedy zvýšení spolehlivosti provozu.

Zajímavostí je také monitorovací modul, který skenuje celé spektrum vůči rušení a zobrazuje kompletní Wi-Fi všech 23 kanálů a může automaticky vybrat nejlepší kanál pro připojení. Taktéž podporuje rychlý roaming 802.11r. To ovšem bude zajímat především pokročilejší uživatele. Pro běžné uživatele je Aironet 3600 spolehlivým přístupovým bodem, který je možno použít pro domácnosti, tak i menší firmy. Například nebude problém se připojit k síti ve velkém domě, technologie CleanAir a 4 antény se postarají o kvalitní dosah signálu a minimálního rušení. Je možné se tak připojit z jakéhokoli bezdrátového zařízení (notebook, PDA, tablet, mobil,…) a to i mnohem dále od AP než bývá zvykem. Navíc fakt, že se jedná o zařízení od Cisca, je kvalita zaručena.

Popis zařízení je k dispozici na webu Cisco, bohužel zatím pouze v anglické verzi.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)