Skip to content


«
»

Přehrávání videí snadno a kvalitně s GOM Player

Tento přehrávač je vybaven vlastním chytrým mechanizmem pro vyhledávání potřebných kodeků na internetu, takže by se nemělo stát, že video soubor nepřehrajete, protože vám chybí kodek.

Přehrávač GOM Player je produktem jihokorejské společnosti, provozující internetovou televizní stanici pod názvem GOM TV. Právě pro tuto službu byl původně program vyvíjen. Stal se z něj však mnohem univerzálnější produkt, než mnohé populárnější a zaběhnuté video přehrávače.

GOM Player vlastní většinu knihoven pro přehrávání audia a videa, které zcela zastoupí hned několik nejpoužívanějších kodeků. Pro přehrávání většiny filmů tak není nutné instalovat žádný kodek nebo soubor kodeků, které mohou v systému tvořit konfliktní situace.

Jako jeden z mála současných přehrávačů, podporuje přehrávání souborů ve formátu Flash Video (FLV a SWF), tedy např. souborů stažených z online video služeb. Samozřejmostí je také podpora přehrávání DVD disků, která je v tomto přehrávači vyřešena o něco jednodušeji a uživatelsky příjemněji, než je tomu u ostatních multimediálních přehrávačů.

I když seznam podporovaných formátů obsahuje nejpoužívanější audio a video kodeky, můžete se dostat do situace, kdy přehrávač narazí na kodek, kterému žádná z knihoven nerozumí. V takovém případě program sám nabídne možnost jeho stáhnutí v open source verzi. Taková situace však u většiny uživatelů ani nenastane a tak je čistota systému od zbytečných kodeků jednoznačně výhodou, oproti běžným přehrávačům.

Vzhled programu je možné upravovat pomocí skinů. Základní skiny programu jsou velmi přehledné a účelné. Nabízejí ty nejpotřebnější funkce přímo na hlavní obrazovce. Další potřebné funkce jsou dostupné v nabídce při kliknutí pravým tlačítkem kdekoliv v prostoru okna přehrávače. Nadstandardních funkcí má přehrávač opravdu hodně. Umožňují tak nastavit přehrávání videa naprosto perfektně podle požadavků uživatele.

Z takových funkcí je dobré připomenout podporu titulků včetně všech rozšířených možností jejich nastavení přímo v přehrávači, přibližování videa, nastavování jeho kvality, zachytávání videa a zvuku při přehrávání online přenosů, ekvalizér a normalizér pro zvukovou stopu, možnost instalace dodatečných filtrů a efektů, výběr zvukové stopy ve vícejazyčných souborech a, v neposlední řadě, také možnost přizpůsobit obraz jakémukoliv monitoru.

GOM Player je funkcemi nabitý, a velmi univerzální program pro přehrávání velkého množství nejpoužívanějších formátů bez nutnosti instalovat soubory kodeků. Tento bezplatný program dokáže směle zastoupit i prestižní a vesměs placené komerční programy.

Rubrika: Počítačové programy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)