Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Windows 8 jsou tady – finálně a jdou do prodeje

V pátek 26.10. 2012 Microsoft oficiálně uvedl svá nová Windows 8 do prodeje pro finální zákazníky. Nový operační systém je k dispozici v češtině, jako tomu již bylo v testovacích verzích. Od prvních raných zkušebních verzí Consumer Preview až pro poslední verze, jsme si mohli tento OS testovat jako nikdy předtím v historii Windows. Ale již vydání Windows 7 měly testovací verze. Windows 8 bude zajímavý nejen svým revolučním přístupem k rozhraní, ale také zajímavou cenou za upgrade z Windows 7, Windows Vista a dokonce ze starých, ale stále dobrých Windows XP. Cena toho upgradu nepřesáhne 800 Kč.

Po více než 2 letech intenzivního vývoje a testování, jsou „Osmičky“ – Windows 8 tady ve finální verzi. O jeho vlastnostech již bylo napsáno stovky článků, nejdiskutovanější je nové rozhraní Metro (ale tak již se mu dle MS říkat nemá), která je uzpůsobeno hlavně pro dotykové displeje. Tímto také Microsoft uvedl na trh svůj vlastní tablet Surface s Windows 8, který má ukázat možnosti této nové verze OS. Spíše ukáže čas, jak se nová kombinace rozhraní klasického a dotykového stylu ujme a jak jej přijmou sami uživatelé. Občas je to trochu zmatené, přepínání mezi rozhraními, některé aplikace jsou jak pro dotykovou verzi, tak klasické.

Zajímavostí však je, že ještě před vydáním finální verze na trh dostaly Windows 8 jakýsi první Service Pack, který vyladil spoustu drobností a chyb. To je v historii Windows nečekané, aby vyšel opravný balík před vydáním finální verze. Teď zbývá nová Windows 8 testovat, sžít se s jeho stylem a koncepcí. Celkově však přináší spoustu nových zajímavých funkcí, některé zcela nové, některé vylepšené a nové verze programů v systému. Nechybí samozřejmě nejnovější podpora hardwaru, včetně UEFI. Nejzajímavější je pro uživatele nezvykle nízká cena za upgrade a to i z Windows XP. Nároky na novou verzi nejsou nijak přehnané, měl by stačit běžný současný počítač a modely cca staré 2 roky. Je to první verze, která je společně určena pro tablety i běžné PC. Uvidíme, jak se nový systém uchytně mezi uživateli.

Rubrika: Novinky, Počítačové programy.

Jedna reakce

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

  1. tsauth říká

    Bohužel tyto hry nemám odzkoušené, ale zkuste tento web:

    http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/win8/CompatCenter/Home?Language=en-US

    Mohl by pomoci s Vaším problémem. ;)
    Tom

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)