Skip to content


«
»

Usedněte do obřího tahače a projezděte celé Německo

Ve hře German Truck Simulator máte možnost z výběru až sedmi aut podle reálné předlohy. Brázdit německými ulicemi a dálnicemi za jediným cílem, přemístit daný náklad. Ocitnete se v místech, jako jsou například Mnichov, Hamburk nebo Kolín nad Rýnem.

Nejprve si najdete místo u některé ze čtyř přepravních společností a rázem obdržíte základní informace, které vás v cuku letu naučí, jak se řídí takový virtuální kamion a co zhruba se od vás očekává. Není to vůbec, ale vůbec složité.

Nebudete čekat dlouho a dostanete svou první zakázku. Ještě než prošlápnete plynový pedál až na podlahu, čeká na vás menší zkouška s nacouváním ke správnému návěsu. Z herní perspektivy to nemusí být úplně jednoduché, ale jak vás nápověda správně upozorní, stiskem jednoho tlačítka se přenesete do ptačího pohledu, odkud to jde o poznání lépe.

Silniční síť ve hře German Truck Simulator se skládá převážně z dálnic a minima rychlosilnic a už vůbec nečekejte, že by byla vytvářená na základě skutečnosti. Ostatně, dálnice s jejich okolím stejně vypadají takřka všude stejně. Do cílové destinace můžete dojet buď po paměti a podle ukazatelů, nebo použít mapu, kterou si nově můžete zobrazit v kabině. Hra je nicméně tak přehledná, že nejkratší trasu trefíte od oka. Aby šlo o opravdu realistickou záležitost, musela by být silniční síť hustší, aby si řidiči skutečně mohli vybírat, kudy pojedou.

Za úspěšně splněné zakázky dostáváte v German Truck Simulator body prestiže, které vám pomáhají k dalším úkolům a samozřejmě také zajímavějším strojům. Jednoho dne to dotáhnete dokonce tak daleko, že si založíte vlastní přepravní firmu.

Zaměstnáte až pět řidičů, svého řemesla se ale rozhodně nevzdáte, takže kromě řízení firmy budete stále jezdit. Rozdíl bude ten, že si zakázky začnete vyhledávat sami a rovněž opravu tahačů zaplatíte vy. Zato ale s trochou snahy vyděláte slušný balík peněz.

Video ze hry:

Po grafické stránce se hra oproti svým předchůdcům posunula o veliký krok kupředu. Pokud se v autech vyznáte natolik, že si nepletete Trabanta s BMW, budou vám některá vozidla připadat povědomá. Vývojáři opravdu pilně zapracovali na modelech a vy si tak připadáte jako na domácích silnicích a dálnicích. Pokud tedy zrovna nejste ekologickými aktivisty a nepřejete si vymazat všechna motorová vozidla z povrchu zemského, chopte se pevně volantu a šťastnou cestu!

Rubrika: Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)