Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Seznam se bezpečně. Seznam se zaměřil na bezpečí dětí na síti

Společnost a provozovatel u nás nejznámějšího portálu Seznam.cz se zaměřil na zvýšení povědomí o nebezpečí komunikace po internetové síti. Ve spolupráci s Ministerstvem mládeže a tělovýchovy, Policií a dalšími subjekty vytvořil informační web a kampaň s názvem „Seznam se bezpečně“.

Můžeme to brát jako slovní hříčku, že slovo „Seznam“ v názvu projektu je zároveň i název portálu.

Cílovou skupinou jsou děti ve věku 10-16 let, jejich rodiče a učitelé. Natočeny byly již dva krátké filmy a jejích cílem je ukázat na odvrácenou tvář, kterou internet má, či může mít.

Jedním z důležitých témat, je problematika identit na internetu. Tedy, že starší muž se může vydávat za vrstevníka a nalákat tak děti na pro ně nevhodné aktivity. Obecně se tedy zaobírá seznamováním na internetu a faktu, že při něm musí být děti velmi obezřetné. I rodiče by přitom měli mít alespoň rámcový přehled co jejich dítě na internetu provádí a s kým je v kontaktu.

Video prvního dílu Seznam se bezpečně:

Druhý díl:

Další informace můžete nalézt i na webových stránkách projektu: www.seznamsebezpecne.cz . Na těch lze i ohlásit problém Policii ČR, nahlásit závadný obsah na internetu nebo se zeptat, pokud má dítě problém.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)