Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Rozšířený Skype ve verzi pro Windows Phone

Nejspíše nejpoužívanější komunikační program pro video hovory a chatování se dočkal své verze i pro chytré mobilní telefony se systémem Windows Phone.

Z předchozí beta verze pokročil již v oficiální verzi 1. Jedná se tak o další verzi programu Skype, tentokráte pro platformu Windows Phone. Doplňuje tak verze pro Android, běžná PC, Mac OS, iPhone, iPad (iOS systém).

Společnost Skype prozatím oficiálně potvrzuje 100% funkčnost na zařízeních:

  • Nokia Lumia 710
  • Nokia Lumia 800
  • Nokia Lumia 900
  • HTC Titan
  • HTC Radar
  • Samsung Focus S
  • Samsung Focus Flash

Aplikace je samozřejmě bezplatná, jediné co je nutné je připojení k internetu. Dokáže využívat 3G, 4G nebo WiFi připojení. Za internetové přenosy dat se ale platí (pokud je nemáte již neomezené ve svém paušále)

Po spuštění Skype for Windows Phone se rovnou dostanete do seznamu kontaktů. Můžete v nich rolovat, tak jako v drtivě většině aplikací pro zařízení s dotykovým displayem. Alternativou je vyhledání známých a přátel dle písmena jejich jména (nicku).

Chat můžete vést s jednou osobou, ale i více přáteli ve skupině. Možné jsou video hovory, pouze je zapotřebí mít zařízení s přední videokamerou. Během video hovorů můžete zároveň posílat i přijímat textové chytové zprávy. Tak jak jsme na to zvyklí třeba z verze Skype pro počítač. Stačí během videohovoru přejet po displeji doprava a místo videa druhého účastníka se vám ukáže okénko pro chatování.

Ukázka používání:

Tato verze programu je dostupná pro Windows Phone 7.5 („Mango“) či novější. Jediným dalším omezením pro současnou verzi se zdá, že fungovat bude prozatím pouze na zařízeních majících alespoň 512 MB paměti RAM

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)