Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Mega, nové úložiště nabízí 50 GB zdarma

Pod zkráceným názvem přichází nové webové úložiště. Jedná se více méně o nástupce legendárního Megaupload, ale s tím rozdílem, že se více podobá online disku. To ale neznamená, že si nevydobude obdobnou pozici jakou mělo předtím.

Nové webové úložiště Mega (https://mega.co.nz/) si staví zejména na bezpečnosti. Veškeré data jsou při nahrávání šifrována. Provozovatel Mega (známý Kim Dotcom) tedy neví jaká data jste na úložiště nahráli.

V podmínkách je zmíněno, že uživatelé nesmějí nehrávat nelegální obsah atd. atp. ale protože je vše šifrováno nabízí se otázka jak a kdo to má zjistit.

Opravdu velkoryse zní nabídka 50 GB zdarma pro každého uživatele. Registrace je zdarma a úložiště se chová už více jako online cloudový disk, např. Dropbox, než jako pouhá služba na sdílení obsahu. Má vlastní rozhraní přímo v prohlížeči, i klienty pro Windows a Mac OS.

Aktuálně je služba v nahrávání spíše pomalá, ale vše je dle zpráv zapříčiněno velkým zájmem uživatelů. Uvidíme tedy jak se vše bude vyvíjet a budeme vás samozřejmě informovat.

Rubrika: Novinky.

Jedna reakce

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

  1. Zdeněk Novák říká

    Do MEGA free jsem už uploadoval >200 GB a pokračuji. Kontroloval jsem také download několika souborů i složek – OK.
    Podmínkou je ovšem je Google Chrome, protože ve Firefoxu nelze uploudovat složky ((jen soubory) a taky se MEGA za pár hodin odpojí (v Google Chrome běží bez pádu třeba i několik dnů, dokud není upload dokončen). Rychlost up- i downloadu je kolem 100 kb/sek (dáno průběžným šifrováním resp. dešifrováním).

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)