Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Bezplatná navigace pro Android (OsmAnd) opět zlepšená

Bezplatná navigace pro Android – aplikace OsmAnd, byla nedávno uveřejněna v nové verzi, slušně již funguje offline hledání cesty.

Aktuálně poslední uvolněná verze je 1.4.1. Na domovské stránce www.osmand.net, se můžeme dočíst o mnohých zlepšeních ke kterým došlo.

Zajímavá je funkce door-to-door salesman, kdy jsou body trasy seřazeny nejoptimálněji tak, abyste jimi projeli všemi. Tedy funkce dobrá například pro doručování zásilek atd.

Aktuálně je ve verzi Free dovoleno stažení 10 mapových podkladů, což se rovná většinou států. Pokud tedy plánujete dovolenou např. na Jadranu, bez problémů si můžete zdarma stáhnout mapové podklady Open Street Map pro ČR, Slovensko, Rakousko, Maďarko, Slovinsko a ještě vám 5 stažení zůstane. Mapy lze velmi pravděpodobně při nepotřebě opět smazat. Průměrná velikost datového balíku mapy je cca 150 MB. Stahovat lze i přes např. WiFi připojení.

Poměrně velkým zlepšením prošel offline výpočet trasy. Ten ve verzi 1.0 oproti nyní aktuální byl podstatně pomalejší. Nyní i na starších telefonech dosahuje rychlost výpočtu pro 40 Km trasu mimo dálnice cca 2 minuty. V případě použití novějších spartphonů tak lze počítat s ještě rychlejším výpočtem.

S každou novou verzí se také zlepšují funkce pro plánování trasy. Zadávání průběžných cílů atd. Zde je však větší display jen výhodou.

Stručné shrnutí informací a funkcí aplikace naleznete na OsmAnd na webu Zdarma.org.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)