Skip to content


Počítačové hry

Rozličné a téměř jakékoliv hry, které můžete hrát na svém počítači.

Online farmářská hra vám umožní pěstovat plodiny i chovat zvířata

My Little Farmies

Dnes vám chceme blíže představit online prohlížečovou hru, v níž se dosytosti vydovádíte ve farmaření, chovu dobytku a zpracování různých produktů. Největší výhodou je skutečnost, že hru není potřeba nijak instalovat a přihlásíte se k ní z jakéhokoliv počítače, který je ovšem připojená k internetové síti. Samozřejmě, že musíte ve hře začít od samotného začátku, tedy od malého pozemku a několika méně důležitými budovami. Hra je kompletně zpracována v českém jazyce, takže nenastane problém s porozuměním. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry.

World of Solitaire nabízí desítky variant Solitaire v JavaScriptu

World of Solitaire

To, že i s pouhým JavaScriptem se dají udělat zajímavé věci, dokazuje World of Solitaire. Web nabízí více než 50 variant karetní hry Solitaire. Výběr různé obtížnosti her, nastavitelný vzhled, možnost založení svého profilu ke sledování her, pěkné animace prostředí a mnoho dalšího. A to vše pouze za použití JavaScriptu, žádné HTML5, Flash ani Silverlight. Takže si zahrajete se staršími prohlížeči a různých platformách. Jednoduché a hratelné, zabít nudu se tak dá na poměrně dlouho.

Pokračování »

Rubrika: Ostatní, Počítačové hry, Představení, Tipy.

Na vlastní kůži si můžete zahrát i mistrovství světa v hokeji!

NHL 07

Nový ročník NHL nabízí svižný hokej s českým komentářem, domácí extraligou a propracovaným ovládáním. Nabídka herních režimů je skutečně velmi bohatá. Samozřejmě si můžete střihnout přátelský zápas nebo turnaj či ligu. Také si ale můžete potrénovat samostatné nájezdy. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na multiplayerové režimy, které vám dovolí hrát třeba světový turnaj nebo ligovou sezónu s ostatními hráči na internetové síti. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze.

Postarejte se o svou vlastní zoologickou zahradu v působivé online hře ZooMumba

ZooMumba

Pokud patříte mezi nadšence online her, pak byste měli rozhodně zbystřit své smysly. Dneska vám přinášíme bližší informace o bláznivé zoologické zahradě, v níž budete mít za úkol se starat nejenom o samotná zvířata, ale také o všudypřítomné návštěvníky. Úkol to však nebude rozhodně jednoduchý, neboť věcí, co je potřeba zařídit je opravdu hodně. Těšit se můžete nejenom na vynikající grafické zpracování, ale také na rozličné zvířecí druhy a veškeré drobnosti, jež je nutné kolem zoologické zahrady obstarat. Pokud jsme vás zaujali, pak rozhodně dočtěte náš článek až do konce. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Tipy.

Řízení nákladních automobilů (tiráků) v simulátoru Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Obdivovali jste někdy řidiče několikatunových nákladních vozů, které se svým nákladem křižují cesty po celém světě? Pokud ano, tak pro vás dnes máme jeden z takových simulátorů, který vám umožní řídit jeden z těchto nákladních vozidel. Těšit se můžete na zcela realistický požitek z jízdy a to nejenom na cestách v Evropě, ale i po celém světě. Vaším úkolem bude vždy převést svěřený náklad z místa na místo. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

S online hrou OGame se můžete stát pánem celé galaxie

OGame

Měli jste někdy sen, v němž prozkoumáváte celý vesmír? Pokud ano, pak právě pro vás dnes přinášíme velmi zajímavou a nevšední online hru. Jejím prostřednictvím, si budete moci nejenom zakládat a spravovat své vlastní planety, ale také se zúčastníte mnoha velkolepých vesmírných bitev. Pod palcem budete mít několik stovek vesmírných plavidel, které nahánějí svým nepřátelům panickou hrůzu. K dnešnímu dni, tuto hru hrají miliony hráčů po celém světě, neboť je její oblíbenost opravdu velmi vysoká. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Podzemí post-apokalyptické hry Metro 2033 ukrývá zmutované nestvůry

Metro 2033

Vytvoření skutečně pohlcujícího herního svět není rozhodně nijak snadným úkolem. Chcete-li vytvořit svět tak přesvědčivě, že hráči zcela zapomenou, že se jedná vlastně o hru, musí být vše zcela reálné a to od vizuálního prostředí až po zvuk. My vám dnes jednu takovou hru přinášíme. Jedná se o akční titul, jehož děj se odehrává v daleké budoucnosti, tedy přesně v roce 2033. Pokud se chcete dozvědět více, rozhodně čtěte dál. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Akční hra Vietcong neztratila své kouzlo ani po deseti letech

Vietcong

Patříte mezi oblíbence akční her z prostředí války? Pokud ano, přinášíme vám dnes sice trochu starší, ale stále velmi kvalitní herní titul. Jeho děj je zasazen do partyzánské války, a to v letech 1965 až 1973. Těšit se můžete nejenom na velké množství zbraní, ale také na vzrušující boj z blízka. Samotná hra je viděna z vlastního pohledu, takže vás čekají nezapomenutelné herní chvíle, plné napětí. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Nebezpečné závody ve hře Death Rally vám připraví nezapomenutelné chvíle

Death Rally

Už vás nebaví klasické závodní hry, ve kterých jde jen o to vyhrát? Pak se rozhodně podívejte po něčem jiném, neboť si můžete zahrát závodní hru i ve zcela netradičním pojetí. Mluvíme zde o smrtící závodní rally, v níž nevyhrává vždy ten nejrychlejší, ale spíše nejsilnější. Vzhledem ke svému věku sice hra neoplývá 3D zpracováním, ale i přesto se v ní pobavíte. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Velkolepé dílo, v podobě realtimové strategické hry Cossacks: European Wars

Cossacks European Wars

Pro všechny milovníky strategií, zde máme opravdovou lahůdku, se kterou se bude moci podívat do velkolepých historických bitev. Samotné grafické zpracování a dokonce i samotná hratelnost vás velmi příjemně překvapí a připoutá vás na dlouhé hodiny k počítači. Někteří hráči již jistě tuto hru hráli, ale pro ty, kteří ještě ne, tu máme dnes malé představení. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Pamatujete si ještě na první díl legendární hry Diablo? Zažijte opět cestu do pekla!

Diablo

Tu a tam přijde hra, která je nejenom jednoduchá, ale také velmi návyková. Jistě si každý zkušený hráč pamatuje, na klasické akční hry, které v mládí hrával. Taková je i jedna z her, kterou bychom vám chtěli dnes připomenout. Za své doby k sobě připoutala ne jednoho herního fanouška. Dočkala se dokonce dvou dalších pokračování, z níž ta poslední, vyšla teprve nedávno. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Nejúspěšnější akční hrou poslední doby je bezesporu Mafia

Mafia

Chtěli byste se podívat do minulosti, tedy přesně do třicátých let minulého století? Pokud ano, můžeme vám tento výlet nejenom zařídit, ale také zajisti, že se stanete členem zločinného mafiánského gangu. Nevěříte? Pak rozhodně vyzkoušejte tuto již postarší, ale stále velmi oblíbenou akční hru. Rozhodně nebudete svým výběrem litovat. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Ujměte se výstavby svého vlastního zábavního parku ve hře RollerCoaster Tycoon

RollerCoaster Tycoon

Dnes vám přinášíme sice trochu starší, ale stále ještě velmi oblíbenou zábavnou strategie, v níž se zhostíte vedení a výstavby vlastního zábavního parku. S počátku si budete muset na vše teprve zvyknout, ale můžeme vám slíbit, že jakmile se všemu naučíte, bude vás hra jistě bavit. V následujících řádcích bychom vám chtěli dát několik rad a tipů pro začátek. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Shakes & Fidget vás přenese do animovaného světa skřítků, elfů a trpaslíků

Shakes & Fidget

Chtěli byste si zahrát online akční hru, ve které na vás čekají vražední králíčci či další nebezpečná zvířátka?  Pak rozhodně čtěte dále! Otevírá se před vámi animovaný svět s mnoha vtipnými, ale velmi zákeřnými bytostmi a monstry. Ponoříte se do velkolepé říše, plné magie, páchnoucích močálů a náročných úkolů. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

Postavte si vlastní mezinárodní letiště ve hře Skyrama

Skyrama

Pokud jste si již oblíbili hry, které můžete hrát pohodlně přímo v internetovém prohlížeči, pak máme dnes pro vás dobrou zprávu. Rádi bychom vám přiblížili další skvělou online hru, v níž je již registrováno více než půl milionu hráčů. Hlavní náplní této hry je výstavba vlastního mezinárodního letiště, na němž musíte organizovat i vlastní lety. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

Tahovou strategii Pán Hradu již hraje více než sto padesát tisíc hráčů

Pán Hradu

Dnes bychom vám chtěli blíže představit opravdovou lahůdku. Jedná se o ryze českou tahovou strategii, kterou v současné době hraje již přes sto tisíc hráčů. Dalo by se říci, že se stala legendou v oblasti online her. Vaším hlavním herním úkolem bude, vybudovat si velkolepé zlaté království a porazit nebezpečné skřety. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Strašidelná online hra Bitefight dostala nový grafický kabátek

Bitefight

Pokud patříte mezi otrlé hráče hororových her, pak byste měli rozhodně zbystřit. Mnoho takových her je velmi náročných na systém a navíc se musejí instalovat. My vám dnes chceme představit další skvělou hru, která v sobě spojuje hororové prvky s volnou online hrou. Proč se tedy nevydat na tajemné dobrodružství s nevšedními zážitky? Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze, Tipy.

Pokračování strategické hry, se stavbou vlastního pirátského ostrova

Tropico 2

Budovatelsko-obchodní strategie, ve které budete mít na starost celý svůj ostrov. Součástí této pirátské hry je i zajímavý příběh o tom, jak jste utekl z nucených prací na tabákových plantážích. Vaše cesta vedla na pustý karibský ostrov, na kterém vás tamní obyvatelé jmenovali svým vůdcem. Ovšem to vám zdaleka nestačilo, vaření kukuřice a celodenní odpočinek není to, co od života chcete, a tak jste si začal budovat vlastní pirátskou říši. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze.

Multiplayerová strategie Ikariam, vám představí svět antického Řecka

Ikariam

Jedna z nejúspěšnějších online her, kterou znají hráči po celém světě. Stanete se v ní vládci svého města, jenž musíte zabezpečit nejenom surovinami, ale především vojensky. Okolo vás číhají stovky a tisíce dalších hráčů, kteří se vás pokusí znenadání napadnout. Pokud se vám ovšem povede dobře, budete si moci postavit největší města v Řecké historii. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

Založit si svou farmu, můžete v nové online hře s názvem Big Farm

Big Farm

V dnešní době, jsou u většiny hráčů velmi oblíbené online hry, které se nemusejí navíc ani instalovat do počítače. Nejmladší přírůstek v této „online rodině“ her, bychom vám chtěli dnes trochu podrobněji představit, včetně všech možností a funkcí, které vám může nabídnout. Hraje ji k dnešnímu dni již téměř osmdesát tisíc hráčů. Můžete si být jisti, že na vás čeká nezapomenutelný herní zážitek. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze.

Vesmírná strategicko-budovatelská hra Space Colony neztrácí lesk ani v dnešní době

Space Colony

Strategicko-budovatelská hra, ve které se vydáte kolonizovat neznámou planetu, kdesi daleko ve sluneční soustavě. Děj hry se odehrává dvě stě let v budoucnosti, ve které lidstvo vytěžilo poslední nerostnou surovinu z planety Země. Vaším úkolem bude v roli mladé, odvážné dívky vybudovat zcela novou kolonii, do které by se mohlo lidstvo usadit. Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Recenze.

Co jsou prostředky a jak je použít ve Visual C# Express při vývoji WinForms aplikací

C# WinForms

Při tvorbě WinForms desktopových aplikací v jazyce C# často potřebujeme pracovat s externími soubory v aplikaci. To samozřejmě může být problém v libovolném programovacím jazyce, ukážeme však užití prostředků (Resources) v C#, konkrétně ve vývojovém prostředí Visual C# 2008 Express Edition u tvorby WinForms aplikací. K vytváření prostředků nemusíme manuálně psát ani řádek zdrojového kódu, vše lehce zvládneme pomocí Visual C# 2008 Express Edition. Pokračování »

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Tipy.

Ujměte se role velitele ve strategii Spellcross, nastala poslední bitva světa

Spellcross

Klasické strategické hry jsou v dnešní době pomalu ale jistě nahrazovány supermoderními takticko-akčními střílečkami, ve kterých nejde o nic jiného, než o střelbu a zabíjení. Jistě mnoho uživatelů by si chtělo čas os času zahrát i starší kousky, které ač graficky slabší, obsahovaly kvalitní a poutavý příběh. Pokračování »

Rubrika: Ostatní, Počítačové hry, Recenze.

V záchranářském simulátoru, budete velet policii, hasičům, zdravotníkům i technikům

Emergency 4

Existuje jen velmi málo lidí, kteří se ve svém životě, alespoň jednou netoužili stát policistou, hasičem, nebo lékařem. Bohužel, však jen velmi malé části se toto přání ve skutečnosti splnilo. My bychom vám dnes chtěli detailněji představit strhující záchranářský simulátor, který vás připoutá k monitorům na dlouhou dobu. Pokračování »

Rubrika: Návody, Ostatní, Počítačové hry.

Bored to Death je hra ukazující sílu HTML5

Bored to death

Java Script i HTML5 dokáží neuvěřitelné věci. Názorným příkladem je i hra Bored to Death od Microsoftu, která je těmito jazyky vytvořena a má přesvědčit okolí o možnostech jejich využití.

Pokračování »

Rubrika: Počítačové hry, Recenze.