Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Online disk Google Drive byl konečně spuštěn

Již nějakou dobu očekávaný online disk od společnosti Google byl konečně spuštěn. Přináší ne špatnou kapacitu o velikosti 5 GB a jak už to u Google bývá zajímavé služby k tomu.

Služba se dá nejspíše nejsnázeji přirovnat k obdobnému online disku s názvem Dropbox. Google Drive oproti němu nabízí větší prostor a samozřejmě provázanost s dalšími službami Google. Kalendářem, sociální sítí Google+, Dokumenty a online fotoalbem Picasa.

Služba je dostupná v internetovém prohlížeči a aktuálně i v mobilních telefonech pomocí připravené aplikace. Verze pro iPhone a iPad se připravuje. Stejně jako Dropbox i tento disk si pamatuje minulé verze souborů a je možno se vrátit k verzi staré až 30 dní.

Propagována je možnost spolupracovat při psaní nebo komentování souborů. A to i online. Google uvádí, že disk dokáže v naskenovaných dokumentech vyhledávat i text, mělo by se tedy jednat o jistou podobu implementace funkce OCR.

Pro většinu českých uživatelů ale disk ještě není okamžitě připraven. Při okusu o přihlášení si ale můžete nastavit, že vám Google pošle email ve chvíli, kdy pro vás disk bude připravený.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)