Skip to content


«
»

Nejpodrobnější turistické mapy SmartMaps Locator v mobilu i počítači

SmartMaps

Mapy.cz nabízejí nové, dosud nejpodrobnější turistické mapy v měřítku 1:25000 do počítače i do mobilu. SmartMaps jsou také unikátní tím, že software i mapové podklady jsou od stejného a především českého výrobce, tudíž je zaručena nejvyšší kvalita místního pokrytí. Turistické mapy detailně pokrývají celou celou ČR s přesahem do sousedních států. Za 2500 Kč máte nejdetailnější turistickou mapu ČR, regionální pak za necelých 400 Kč. Do mobilu, GPS navigace i PC.

Společnost Mapy.cz znají uživatelé zejména z webových map, které nedávno nabídly nové šikmé letecké snímky pro 220 měst v ČR. Méně uživatelů již ví, že tato společnost je tvůrcem také offline map SmartMaps, jejichž základní verze je ke stažení zdarma k používání offline. SmartMaps nabízí různé balíky map, my se podíváme na nové turistické mapy aktualizované v tomto roce. Tento balík map v měřítku 1:25000 vznikl ve spolupráci s geodetickou společností Geodézie On Line.

Turistické mapy SmartMaps nabízí plné pokrytí ČR s přesahem do okolních států. Zmíněné měřítko 1:25000 zaručuje, že na turistické mapě uvidíte veškeré potřebné detaily – silnice, nezpevněné cesty, obce, osady, vinice, vodní plochy, sady a další objekty. Zobrazuje také polohopisné a výškopisné informace jako jsou výškové kóty, vrstevnice po 10 metrech. Mapu lze použít v létě i v zimě, SmartMaps nabízí plné pokrytí turistických cest, cyklotras stejně jako běžkařské trasy a vleky. Na mapě nechybí ani POI (Point of Interest), tedy turistické zajímavosti – např. hrady, zámky, muzea, galerie, koupaliště a mnohé další.

Snahou map SmartMaps je uživateli nabídnout kompletní mapové offline podklady a plánování tras. Kdo by se chtěl (a také mohl) uprostřed prosluněné louky připojovat k Internetu a zjišťovat, kde že to právě je. Tento tzv. offline routing je k dispozici v rámci bezplatných aktualizací map.

Jak jsme zmínili, SmartMaps jsou k dispozici pro mobily, navigace, tak i pro běžné počítače. Mapy jsou ke stažení pro většinu mobilních platforem, pro použití na běžném počítači pouze verze pro OS Windows. Aplikace pro PC se jmenuje jednoduše PC Manager a nabídne identické mapy jako pro mobilní verze.

Nejpodrobnější turistické mapy ČR nabízí právě SmartMaps. Komplet těchto turistických map je k dispozici v balíku SmartMaps Locator a vyjde na 2500 Kč vč. DPH, součástí jsou i silniční podrobné mapy, celkové mapy v měřítku 1:100000 a celá turistická mapa pro ČR. Za 390 Kč získáte regionální turistické mapy (pohoří, oblasti), např. Jeseníky či Východní Čechy.

Ke stažení zdarma je FREE verze SmartMaps, kterou je možno stáhnout taktéž pro různé platformy. Tato verze nabízí automapu Evropy a autoatlasy ČR a SR v základním měřítku. Informace o turistických mapách SmartMaps v rámci balíku Locator jsou dostupné na níže uvedeném odkazu. Jedná se skutečně o profesionální detailní komplet turistických map v ČR od předních českých firem zabývajících se GIS a kartografií.

http://www.smartmaps.cz/turisticke-mapy/

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)