Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Hodinky se opět vracejí do módy, tentokrát jsou s Androidem a jmenují se SmartWatch

Lidé telefonující přes hodinky, to už nejsou jenom scény ze sci-fi filmů, ale realita. Hodinky se na nějakou dobu začaly vytrácet z módy, když je nahradili mobilní telefony ukazující přesný čas. Nyní nás ovšem může čekat revoluce, kdy se budou nosit hodinky stejně často jako dřív.

S myšlenkou hodinek s funkcí telefonu přišlo v nedávných měsících mnoho společností a nyní se pouze čeká, zdali bude mít tento trend úspěch. Jednou z těch společností je Sony, která představila hodinky SmartWatch. Hodinky není bohužel možné samostatně používat bez telefonu, ale i přesto nabízí zajímavé možnosti.

SmartWatch se propojují s telefonem prostřednictvím Bluetooth a poté je možné se dostat ke všem důležitým funkcím. Pokud uživatel použije headset, tak s nimi může i volat a odmítat hovory. Dále může číst SMS zprávy, maily a kontrolovat Facebook s Twitterem. Tím možnosti nekončí, uživatelé si mohou do hodinek stahovat různé aplikace ze serveru Google Play a Sony slibuje i další rozšíření. Hodinky běží samozřejmě na Androidu.

Samotné hodinky SmartWatch jsou velmi kompaktní, váží pouhých 16 gramů a uživatelé si mohou kombinovat různé barvy pásků. Jedná se o kvalitní pomůcku, díky které se nemusí při hovorech, poslouchání hudby, kontrolování zpráv a nebo času, vytahovat telefon z kapsy. Cena hodinek Sony SmartWatch se pohybuje kolem 150 dolarů, tedy asi 3000kč a je možné je kupovat v mnoha obchodech. Sony není jediná společnost nabízející tento druh hodinek, se stejným nápadem přišla i Motorola s hodinkami MOTOACTV, které slouží především ke sportovním aktivitám.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)