Skip to content


«
»

Nový rozměr televize neudává pouze její úhlopříčka

Smart TV

O rozměrech televize většinou vedou tatínkové debaty hlavě v předvánoční době. Jenže je zajímá především rozměr uhlopříčky jejich nového miláčka. Moderní pojetí televize divákovi připraví ale zcela jinou podívanou.

Nové televize se pomalu stávají vlastně počítačem s velkou obrazovkou. Ke svému provozu vyžadují stálé připojení k internetu. Vy si tak z pohodlí gauče můžete jednoduše objednat epizodu oblíbeného seriálu nebo jen tak brouzdat po internetu.

Počítačové komponenty jako televizní tuner se tak stávají přežitkem, který za pár let nikdo nebude znát. Již v současnosti existuje mnoho specializovaných on-line služeb, které tento hardware více než dobře nahradí.

Chytrá televize Samsung

Streemování videa jako náhrada za hardware

Pro ty, kteří si nechtějí dokoupit třeba již zmiňovaný přežitek ve formě TV tuneru, je zde celá řada on-line služeb, které za určitý poplatek nabízí streemování videa – Netflix, Cracle nebo Vudu. Český obsah budete hledat jen stěží. Pár filmů se objevuje na iTunes Store nebo v Google Play. Pro ryze český obsah budete muset na Voyo.

Pokud se vám to zdá složité, tak je řešení pořídit si chytrý televizor, který má v sobě předinstalované aplikace a přístup k archívům ve vašem rodném jazyce.
Asi to bude znít trochu zvláštně, ale před nákupem takovéto televize byste měli provést měření rychlosti internetu. S pomalým připojením totiž nevyužijete všechny služby naplno.

Upgrade za pár korun

Pokud nechcete ze svého rozpočtu vydat horentní sumu, bude pro vás Chromecast ideálním řešením. Toto zařízení od společnosti Google má velikost větší USB klíčenky a je vlastně takový moderní tuner. Stojí $35 a jednoduše jej zasunete do HDMI portu vaší současné televize.

A pak už jen z jakéhokoliv zařízení s operačním systémem Android snadno do televize posíláte jakýkoliv obsah. Jednoduše tak přidáte nejmodernější funkčnost i do staršího přístroje. Samozřejmě musíte mít doma kvalitní WiFi síť a rychlé připojení k internetu.

Rubrika: PR články.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)