Skip to content


«
»

Weebly je cestou ke kompletnímu e-shopu včetně domény, pro všechny bez programování

Weebly

Pokud plánujete rozjet e-shop, máte nápad i zboží, zkuste to s Weebly. Je to způsob, jak vytvořit kompletně funkční e-shop včetně propojení s PayPal peněženkou i platebními kartami. Největší výhodou je fakt, že nemusíte umět programovat webové aplikace, s Weebly si svůj e-shop rozjede každý. Základní verze se subdoménou a freehostingem je zcela zdarma, v nabídce jsou pak i placené verze hodící se pro rozsáhlé e-shopy. Vytvořte si snadno plně funkční e-shop, blog či jakýkoli web během několika minut. Stačí si zvolit design a jednoduše přidávat položky. S Weebly již byly vytvořeny miliony webů.

Máte chuť a záměr rozjet vlastní e-shop a stojí Vám v cestě fakt, že kompletně funkční e-shop prostě nenaprogramujete? Právě pro Vás je tu Weebly, který Vám umožní vytvořit plně funkční e-shop bez nutnosti umět programovat. Pokud Vám XHTML, PHP, SQL a další technologie nic neříkají, Vaší bránou k e-shopu je právě Weebly. Stačí se registrovat, přihlásit a můžete začít tvořit svůj vlastní e-shop, blog či jiný web.

S Weebly zvládne e-shop každý, přihlaste se a tvořte

S Weebly zvládne e-shop každý, přihlaste se a tvořte

Rozhraní je dostupné v několika světových jazycích, bohužel čeština chybí. Ale i tak je práce s Weebly snadná a pochopitelná. Stačí se registrovat a přihlásit a můžete rovnou začít s tvorbou. Přihlášení je možné pomocí e-mailu a hesla nebo Facebook účtem.

Přihlášení je vstupem k začátku tvorby vlastního webu

Přihlášení je vstupem k začátku tvorby vlastního webu

Celý systém Weebly je založen na snadné intuitivní tvorbě celého webu pomocí přetahování jednotlivých částí, tedy textů, obrázků a dalších součástí. Nemusíte ovládat žádné programování.

Jednoduché vkládání součástí stránek

Jednoduché vkládání součástí stránek

Začínáme s tvorbou, Weebly nabízí 3 druhy webů

Po přihlášení do Weebly Vám dá systém nabídku 3 typů webu – Site (obecný web), Blog a Store (e-shop). Rovněž si můžete vybrat z nabídky stylů a barev.

Obecný web, blog nebo e-shop a možnost výběru stylů a barev

Obecný web, blog nebo e-shop a možnost výběru stylů a barev

Po zvolení kterékoli možnosti se objeví základní nabídka dostupných stylů. Nahoře v menu lze vybírat styly a barvy. U každého stylu navíc lze volit různé barevné varianty. Weebly nabízí styly jednoduché, zábavné, decentní i moderní. Stačí si vybrat a případně doladit barevné schéma. Vše ihned vidíte v náhledu.

Weebly nabízí desítky stylů, u každého lze měnit barevné schéma

Weebly nabízí desítky stylů, u každého lze měnit barevné schéma

Po zvolení stylu tlačítkem Choose Vás Weebly osloví, zda chcete použít bezplatnou variantu se subdoménou, zaregistrovat si vlastní doménu nebo propojit nový web s nějakým stávajícím. Vybírám první možnost, zkontroluje se zda je subdoména volná a lze začít s tvorbou obsahu.

Užití subdomény Weebly, registrace placené domény a propojení s existujícím webem

Užití subdomény Weebly, registrace placené domény a propojení s existujícím webem

A tvorba vlastního webu může začít. Pomocí přetahování lze snadno vytvořit web do několika minut. Vložte snadno texty, obrázky, mapy, galerie a další prvky. Právě zde je nejdůležitější část tvorby.

Tvorba je snadná díky přehlednému rozhraní, vložte vše potřebné

Tvorba je snadná díky přehlednému rozhraní, vložte vše potřebné

V horním modrém panelu je také důležitá volba možnosti přepnutí mezi zobrazením na běžné obrazovce a na mobilním zařízením. Výběrem mobilního režimu se návrh přepne na zobrazení na mobilu a dokonce lze volit mezi iPhonem a Android smartphony. Můžete tak svůj web vytvořit jako pro běžnou verzi, tak pro smartphony.

Návrh webu pro smartphony s rozvržením

Návrh webu pro smartphony s rozvržením

Takto si můžete s návrhem vyhrát. Až budete s výsledkem spokojeni, stiskněte tlačítko Publish vpravo nahoře. Před publikováním se ještě Weebly optá, jaký typ webu máte, tedy osobní (personal), firemní (business), svatební (wedding), portfolio, vzdělávací (education), atd. a po opsání CAPTCHA kódu se web publikuje.

Volba zaměření webu a opsání kódu před publikováním

Volba zaměření webu a opsání kódu před publikováním

Zobrazí se potvrzení založení webu a sláva – mnou vytvořené stránky jsou již dostupné na zadané subdoméně sciamotek.weebly.com.

Mnou publikovaný web na subdoméně ihned k dispozici

Mnou publikovaný web na subdoméně ihned k dispozici

Samozřejmě je možnost se kdykoli do Weebly vrátit a web dále upravovat, přidávat obsah, měnit styly a cokoli dalšího. Ale nyní již je funkční a dostupný pro každého. Po přihlášení ke svému Weebly účtu uvidíte všechny své weby a možnost Add Site, tedy přidat nový. A můžete tvořit další či upravovat stávající.

Tvorba e-shopu, platby a placené účty Weebly

Na začátku článku byla řeč o tvorbě e-shopů. Kromě obyčejných webů a blogů je právě tvorba e-shopů tím, co dělá Weebly zajímavým nástrojem. Díky němu lze vybudovat vlastní e-shop stejně snadno jako jednoduchý blog. Navíc Weebly nabízí plné propojení s platebními metodami přes PayPal i platby kartou. Díky Weebly tak vytvoříte skutečně funkční e-shop bez jakékoli znalosti programování.

Weebly umožní vytvořit plnohodnotný e-shop s platebními metodami

Weebly umožní vytvořit plnohodnotný e-shop s platebními metodami

Tvorba e-shopu je stejně snadná. Pokud kliknete nahoře v modrém panelu na Settings, objeví se nastavení a zde v sekci Store můžete přidat platební metody do Vašeho e-shopu. Je to snadné a plně funkční řešení. V nastavení plateb nechybí ani platby v Kč.

Weebly počítá v e-shopech i s českými korunami

Weebly počítá v e-shopech i s českými korunami

Je zde k dispozici řada dalších nastavení, nejen pro e-shop. Některé funkce nejsou dostupné ve free verzi a je vyžadován upgrade. To se týká například zobrazí faviconu či použití SSL zabezpečení, což je v případě e-shopů a elektronických plateb nutností. Právě nejen pro e-shopy, ale i rozsáhlejší weby než blogy nabízí Weebly tři placené účty a každý z nich přináší vyšší výhody, jaké využití eCommerce, vlastní domény, propojení a další. Jejich popis najdete na hlavní stránce Weebly v sekci Pricing. Cena kompletního balíku je 25 dolarů/měsíc.

Placené účty s SSL, vlastní doménou i eCommerce

Placené účty s SSL, vlastní doménou i eCommerce

Blog i kompletní e-shop zvládnete s Weebly i bez programování

Weebly Vám umožní vytvořit si svůj blog, zájmový web či kompletně funkční e-shop bez znalosti programování. Jedná se o kvalitní řešení, základní verze se subdoménou je zcela zdarma. Pro e-shopy nabízí plnou podporu platebních metod a placený Weebly účet přináš podporu vlastní domény, SSL a dalších výhod. Avška i bezplatná verze je cestou k vlastnímu webu, lze si vybrat z desítek motivů a barevných schémat. Weebly je cestou k vlastnímu webu, i když Vám programování nic neříká. Veškerý obsah tvoříte vizuálně a ihned můžete svůj web publikovat. Je to snadné a dostupné i pro neprogramátory, kteří přesto chtějí rozjet nejen vlastní e-shop.

Rubrika: Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)