Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Rozporuplný smartphone od společnosti Jolla stihne vánoční trh

Firma Jolla (vytvořená odejivšími zaměstnanci z Nokie) vydala před necelým týdnem zprávu o novém produktu, smartphone, který vypustí na trh ještě před vánoci. Co telefon nabídne?

Předně ne úplně známý operační systém Sailfish. Ten pochází z již ukončené spolupráce mezi firmami Intel a Nokie na společném a neúspěšném operačním systému OS MeeGo. Těžko tak soudit, jak systém dopadne v rukách společnosti Jolla. Jinak bude telefon, jenž ještě oficiálně nedostál žádného konkrétnějšího pojmenování, osazen dvou jádrovým procesorem a spíše podprůměrným displejem Estrada o rozlišení 960 × 945 obrazových bodů. Zbytek na tom není tak zle: fotoaparát nabídne rozlišení až 8 MP, nechybní ani slot na MicroSD kartu v případě, že by vám nestačilo základních 16 GB paměti.

Problém však může nastat s cenou zařízení: spekuluje se až o hodnotě blížící se ke 400 € (skoro 11 000 Kč), za což by se mělo vybavení telefonu pohybovat alespoň o třídu výše. Přesto je však možné, že Jolla uspěje. Odpověď na tuto otázku budeme znát do konce prosince. Možná si však budeme muset počkat: vydání je – logicky – naplánováno nejdříve pro Finsko, navíc v omezeném množství několika stovek kusů. Celosvětově však firma údajně obdržela už 50 000 objednávek.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)