Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Procesor budoucnosti: Snapdragon 805

Americká firma Qualcomm, sídlící v San Diegu, uvedla na trh nový výrobek. Jedná se o procesor s takřka futuristickými parametry: Snapdragon 805.

Qualcomm můžete znát například díky službě CDMA (kódový multiplex), který společnost vyvinula. Po tom, co došlo k odkoupení části firmy společností AMD, se však vývoj přesunul – logicky – ke grafickým čipům a mobilním procesorům. A právě posledně jmenovaná komponenta se stala novou (poslední) „vlajkovou lodí“ Qualcommu.

Ta vychází ze svého staršího bratříčka; řady 800. Nový výrobek – mobilní procesor s označením Snapdragon 805 – přinese čtyři jádra o frekvenci 2,5 GHz. Velkým plusem je ale schopnost zpracovávat Ultra HD 4K videa (nové digitální rozlišení videí s hodnotou 4000 obrazových bodů). I díky tomu by měl být výkon procesoru až skoro o polovinu vyšší, než tomu bylo u minulého modelu 800, což mimo jiné slibuje zakomponování nejen do smartphonů, ale i tabletů a některých chytrých televizních přijímačů.
Procesor bude k dispozici ve dvou odlišných variantách a na trhu by se měl objevit někde mezi březnem a červnem příštího roku, tzn. nejpozději do léta 2014.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)