Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Chromebook: levný notebook od Dellu

Společnost Dell přichází na trh s očekávanou novinkou; mini-notebookem nazvaným Chromebook. Ten se pyšní hlavně velkou výdrží baterie a celkem nízkou hodnotou pořizovací ceny.

Jelikož na trhu již disponují notebooky podobných parametrů od jiných výrobců (např. Samsung, Acer, HP), bylo jasné, že Dell musí přijít s něčím novým. A to se – alespoň částečně – doopravdy povedlo.
Chromebook od Dellu totiž disponuje celkem slušnými technickými parametry, aniž by nějak výrazně převyšoval cenou konkurenční modely. Posuďte sami, co se vám za přibližně 7.000 Kč může dostat do rukou.

Notebook je osazen dvoujádrovým procesorem od firmy Celeron (typ 2955U), který je schopen pracovat s frekvencí 1,4 GHz. Hodnota paměti RAM se může – podle toho, zda-li zvolíte levnější či dražší model – vyšplhat až na 4 GB. Displej pak nabídne úhlopříčku 11,6 palců a rozlišení 1 366 × 768 obrazových bodů. Nechybí ani Wi-Fi, Bluetooth či webová kamera podporující HD rozlišení (720 pixelů). Pro úplnost je třeba zmínit, že notebook bude dodáván s operačním systémem Chrome.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)