Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Spustil Samsung éru prohnutých displejů mobilních telefonů?

Uznávaný výrobce elektronických „hraček“ všeho druhu přišel na trh s očekávanou novinkou; mobilní telefon s prohnutým displejem. Jaké jsou výhody takového zařízení a jak na inovativní model Samsung Galaxy Round bude reagovat konkurence, se dočtete níže v článku.

Samsuns Galaxy Round – představení telefonu

Model je vybaven celkem standardně (v rámci své cenové kategorie; telefon lze zakoupit za cenu okolo 19 000 Kč) procesorem Quad Krait o frekvenci 2,3 GHz a operační pamětí 3 GB. Úložný prostor má v základní podobě celkem 32 GB volného místa, což je více než slušná hodnota.  Kvalitní je displej; velikost  5,7 palců, rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Ale nyní již k samotnému faktu, který činí telefon unikátem. K čemu vlastně prohnutý displej? Jaké (ne)výhody nabízí?

Předně se jedná o komfort, který je poskytnut při držení telefonu. Tvar, respektive prohnutí, pohodlně padne do dlaně, podobně jako třeba dálkový ovladač od TV. „Prohnutí“ však lze samozřejmě využít i na jisté ovládací prvky.

Například na probuzení telefonu, kdy dojde k rozsvícení displeje, právě pomocí pouhého nakloněn přístroje (z předchozí klidové polohy). Dále lze také ovládat hudební přehrávač; nakláněním můžete přetáčet či přeskakovat skladby.

Co na to konkurence?

Ta určitě nechce zůstat pozadu: nasvědčují tomu zprávy, které se linou z tábora společnosti LG, která prý chystá dokonce ohebný displej přizpůsobující se úhlu pohledu uživatele. Neoficiální zprávy unikly taktéž z firmy Apple, jež chystá podobné zařízení, jakým opatřil Samsung model Galaxy Round, už na novou generaci svého iPhone.

Je otázkou, zda-li se prokáže výhoda této – a jí podobné – technologie natolik, že se stane trendem. V tom případě by se Samsungu podařilo nastartovat novou éru v oblasti vývoje mobilních telefonů.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)