Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Twitter i po 8 letech zachovává svůj smysl a nabízí nalezení Vašeho prvního tweetu

Twitter

Twitter, který je dnes spolu s Facebookem takřka všude, slaví právě osmé narozeniny. Vše začalo 19.3. 2006, kdy byl Twitter spuštěn. Tehdy umožnil pouze psaní maximálně 140znakových krátkých vzkazů, dnes je je sociální síť ke sdílení obsahu, kterou používá miliony lidí po celém světě. K výročí nabízí speciální služba Twitter Tool nalezení Vašeho prvního tweetu, pokud jste samozřejmě uživateli Twitteru. Před osmi lety se zrodil hashtag #, nerozlučný symbol Twitteru.

Při spuštění Twitteru šlo skutečně psát pouhé vzkazy o maximální délce 140 znaků, tedy podobně jako u SMS. Přestože za 8 let pokročil (nejen) Twitter velmi vpřed, svůj základní smysl si zachovává – rychlé sdílení názorů, připomínek a podobných vzkazů s délkou max. 140 znaků, tedy tweetů. Nenabízí funkce jako Facebook, jedná se o prostředek pro rychlé sdílení informací. Dnes je také nabízena mobilní aplikace Twitteru pro iOS i Android. Samozřejmostí je dnes také plně česká lokalizace.

Ani po 8 letech neztrácí Twitter svůj hlavní význam – stručnost a rychlost. Není konkurencí Facebooku, Twitter je cílen na rychlá sdělení. Takto můžete sledovat stovky či tisíce lidí a organizací a dovědět se rychle a jasně, co potřebujete, dnes je možné k tweetu i přiložit obrázky. Samozřejmě můžete navzájem sdílet odkazy na weby, zajímavé postřehy a mnoho dalšího. Právě nyní také Twitter testuje nový vzhled a rozložení, ale stále chce zachovat svůj hlavní význam.

Obrázky a další funkce, ale Twitter je stále o 140 znakových tweetech

Obrázky a další funkce, ale Twitter je stále o 140 znakových tweetech

V rámci osmého výročí nabízí Twitter speciální Twitter Tool, díky kterému si můžete po zadání svého uživatelského jména. Můžete tak zavzpomínat, o čem byl Váš první tweet. Stačí zadat své uživatelské jméno.

Tweet Tool snadno najde Váš první tweet

Tweet Tool snadno najde Váš první tweet

Twitter i po 8 letech neztrácí svůj původní význam, přestože přibyly mnohé funkce, změnilo se prostředí, ale Twitter stále bude k rychlému sdílení o 140znakových tweetech i nadále. Tuto stránku lze pochopitelně retweetnout ostatním či sdílet např. přes Facebook či Google+.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)