Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Microsoft vydal aktualizaci pro Windows XP upozorňující na jejich konec

Konec Windows XP

To, že 8. dubna 2014 pro Microsoft přestane vlastně Windows XP existovat, se ví už více než rok. Nyní se toto datum nevyhnutelně blíží a Microsoft v rámci březnových aktualizací vydal drobnou aktualizaci, která bude jednou měsíčně uživatele upozorňovat na ukončení veškeré podpory Windows XP. Hláška se dá vypnout. Systém bude však samozřejmě fungovat i po ukončení podpory.

Windows XP byly vydány v říjnu 2001. Nyní nastal čas po 12 letech k ukončení podpory pro tento dnes již zastaralý systém, přestože má stále mnoho příznivců a de facto i své výhody. Přesto však je to dnes již zastaralý operační systém a tak Microsoft za necelý měsíc ukončí veškerou podporu tohoto systému. To znamená, že pro něj již nebudou vydávány žádné aktualizace, nebude technická podpora a postupně přestanou být k dispozici ke stažení programy pro Windows XP (například MS Security Essentials) ze strany Microsoftu. Mnoho programů od Microsoftu neběží na Windows XP již dlouho.

Na ukončení podpory Windows XP bude upozorňovat aktualizace

Na ukončení podpory Windows XP bude upozorňovat aktualizace

Spolu s březnovými aktualizacemi Microsoft vydal drobný program, který upozorňuje uživatele každý měsíc v den vydávání aktualizací na konec Windows XP. V podstatě se jedná pouze o dialogové okno s tlačítkem OK a odkazem na web dle jazykové verze systému, nic více. Uživatele Windows XP tak bude pouze upozorňovat, nic více od toho nelze čekat. Podpora Windows XP trvala snad nejdéle ze všech verzí Windows a po 12 letech posílá Microsoft tento systém do softwarového nebe.

Upozornění na konec podpory s odkazem na web, nic více

Upozornění na konec podpory s odkazem na web, nic více

Byl to legendární systém, Vista se moc neuchytila vzhledem k tehdejším přehnaným nárokům a Windows 7 se možná stanou druhou legendou jako XP. Řešením je samozřejmě přechod na novější verzi Windows nebo například nějakou linuxovou distribuci. Avšak i po ukončení podpory budou nadále Windows XP samozřejmě fungovat, jen nebudou už nikdy aktualizovány a podporovány. Microsoft na webu rovněž upozorňuje na ukončení podpory pro Office 2003.

S Windows XP končí také podpora Office 2003

S Windows XP končí také podpora Office 2003

Rubrika: Bezpečnost, Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)