Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Podpora Windows XP nemusí být zcela u konce?

Alespoň co se týče Velké Británie a podle nejnovějších informací také Nizozemska. Vlády obou zemí totiž podepsaly velice lukrativní (z pohledu Microsoftu) kontrakt, jenž jim zaručuje prodloužení podpory pro tento oblíbený operační systém o přibližně jeden rok.

Bohužel, jedná se jenom o zajištění podpory pouze pro vládní počítače a systémy (jedním dechem nutno dodat, že do definice „vládní počítač“ spadají např. i některé bankomaty, z nichž přibližně 95% funguje stále právě na operačním systému Windows XP).
Prodloužení podpory tohoto populárního systému by mělo vydržet do doby, kdy všechny vládní počítače (odhadem 34 – 40 tisíc kusů, co se Nizozemska týče) přejdou na novější operační systém. Oficiální datum bylo stanoveno na leden 2015.

A na kolik takové privilegium přijde? Cena, kterou bude muset uhradit Nizozemsko v případě odsouhlasení návrhu, ještě není známa. Částka, již zaplatila Británie, činí však úctyhodných 5,548 milionů liber. Podpora XP v sobě mj. zahrnuje i aktualizace pro Office 2003 a Exchange 2003. V Británii by měla podpora být zajištěna ještě o něco déle než v Nizozemsku; do 8. dubna 2015.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)