Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Internet Explorer obsahuje kritickou chybu

Špatná zpráva pro Microsoft, avšak ještě horší pro uživatele operačního systému Windows XP, pro nějž byla nedávno ukončena podpora. Opravné záplaty se tento OS opravdu nedočká.

I přes fakt, že společnost Microsoft již nepodporuje doslova legendární „ixpéčka“, se najde mnoho uživatelů, kteří OS stále používají. První problém však nastal relativně brzo (rozhodně dřívěji, než se původně očekávalo). Týká se webového prohlížeče Internet Explorer, konkrétně verzí 6 – 11.

V prohlížeči figuruje kritická chyba, která umožňuje útočníkovu spustit vzdálený kód, čímž si v podstatě otevře nepozorovaně cestu do vašeho PC. Nepomůžou ani ochrany – útočník snadno obejde např. Windows ASLR (Address Space Layout Randomization) a DEP (Data Execution Prevention).

Uživatelé novějších OS si mohli povšimnout, že dnes došlo ke stažení aktualizace právě pro Internet Explorer, lze tedy předpokládat, že chyba již byla odstraněna. Uživatelé XP by se tedy raději měli vyhnout tomuto prohlížeči a taktéž nenavštěvovat nedůvěryhodné weby.

Nejen v souvislosti s touto chybou může znít zajímavě prohlášení Michaela Daniela, jednoho z členů speciálního týmu asistentů amerického prezidenta pro kybernetickou bezpečnost, který pro média objasnil informace o zveřejňování závažných chyb. Jedná se prý o komplikovanou problematiku, protože pokud dojde ke zveřejnění chyby, můžou např. úřady přijít o možnost shromáždění špionážního materiálu. V takových případech je bráno v potaz mnoho faktorů, např. rozšíření dané chyby a míra rizika, jaké obnáší, z čehož vyplývá, že o mnoho chybách se tedy vlastně ani nedozvíme…

 

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)