Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Google jako defaultní vyhledávač ve Firefoxu? Už ne.

Nejoblíbenější a nejvyužívanější internetový prohlížeč, jenž byl nastaven v internetovém prohlížeči Mozilla Firefox jako výchozí, a to po dobu dlouhých deseti let, přijde v prosinci o své monopolní postavení.

Google prý platil od roku 2004 až 100.000.000 dolarů ročně právě za to, aby jej populární internetový prohlížeč zakomponoval do svého programu jako defaultní vyhledávač, tedy takový vyhledávač, který se uživateli zobrazí přímo v okně Mozilly po jejím nainstalování (pravý horní roh).

Kontrakt údajně přerušila samotná Mozilla. Ta od prosince letošního roku Google nahradí třemi odlišnými vyhledávacími službami, které jsou bezpochyby taktéž známé, ale nikoliv populární jako Google. Pro Spojené státy bylo zvoleno Yahoo, pro Rusko Yandex a pro Čínu Baidu – v případě Ruska a Číny se jedná hlavně o lokálně známé vyhledávače. Nové vyhledávače mají smlouvu po dobu pěti let.

Není ale třeba propadat panice. Pokud jste si na Google ve svojí Mozille zvykli, nic se pro vás v podstatě nezmění. Jelikož se Mozilla nevyjádřila ohledně defaultního nastavení vyhledávače pro jiné regiony než ony výše zmíněné, není jisté, zda-li my, jakožto zástupci Evropy, vůbec nějakou změnu poznáme. A pokud ano, Google bude stále přístupen mezi volitelnými vyhledávači. Pomocí cca dvou klinutí jej tak budete moci snadno získat nazpět.

Rubrika: Novinky, Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)