Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Chcete nechat odstranit vaše jméno z internetu? Kontaktujte Google!

Pokud jste již někdy zkoušeli zadat vlastní jméno do vyhledávače Google, možná jste se podivili, co všechno za informace o vaší osobě se objevily. Tomuto jevu by ale mohl být konec; pokud sami budete chtít.

Nelze tvrdit, že by z toho měl Google radost, ale nic jiného mu nezbývá. Kvůli nařízení Evropského soudního dvoru je povinen odstranit každý jeden odkaz na konkrétní web s informacemi o uživateli, které si nepřeje daná osoba zobrazovat po zadání svého jména do vyhledávače. Pokud Google odkaz neodstraní, je velká šance, že uživatel následně zvítězí v event. soudním sporu. Samozřejmostí je ale to, že se musíte Googlu prokázat/identifikovat.

Celá kauza začala tak, že výše jmenovaná společnost odmítla odstranění určitých informací několika málo uživatelů, kteří však všechno předložili soudu a ten rozhodl proti firmě Google. Ta tak nyní musí umožnit všem jednotlivcům v podstatě korigovat webové informace o nich. Google je rozhodnutím soudu překvapen, podle něj se jedná o cenzuru, avšak nařízení musí respektovat; nelze se odvolat k žádné další instituci.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)