Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nová sociální síť od Microsoftu je připravena pro testování

Zdá se, že se se sociálními sítěmi roztrhl pytel. Novým přírůstkem do světa sociální komunikace má být novinka od Microsoftu, která má být velkou konkurencí Facebooku. Microsoft shání nové příznivce kde se dá a podle všeho chystá do budoucna mnoho plánů.

Když už se i sociální síť Facebook pustila do vývoje techniky a softwaru, proč by se výrobce techniky a softwaru nemohl pustit do sociální sítě. Microsoft překvapil svět oznámením o přípravě sociální sítě již před rokem. Nejedná se o žádný malý projekt, nová sociální síť má být nadstavbou všech současných komunikačních sítí a měla by se stát rovnocenným konkurentem Facebooku.

Nová sociální síť se jmenuje SOCL, s doménou www.so.cl. K uveřejnění zprávy o síti nedošlo jen tak omylem. Ještě než se samotná síť spustí, tak chce Microsoft připravit budoucí uživatele na výhody, které s sebou sociální síť ponese. Jednou z prvních věcí je design, který je nápadně podobný Facebooku, to proto aby se uživatelé ctili na nové síti jako doma.

Výhodou by měla být vylepšená komunikace a bezpečnost. Komunikace nebude pouze prostřednictvím chatování, ale bude možné spouštět videohovory, dokonce i skupinové. Zřejmě by to měla být reakce na Google Hangouts. Nejdůležitějším faktorem nové sociální sítě je fakt, že bude celá postavená na novém programovacím jazyku HTML5, který neobsahuje prvky Silverlight ani Flash. Síť je momentálně plně přístupná, ale pouze pro testování, na stránky sítě je možné přejít přes tento link.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)