Skip to content


«
»

Tipy pro posílání zpráv prostředníctvím Facebooku

Facebook

Sociální sítě se staly v dnešní době téměř nepostradatelnou součástí života, a to nejenom mladých lidí, ale také starší generace. Zvláště jedná-li se o komunikativního člověka, pak je chatování s přáteli před sociální síť na denním pořádku. Pro nejrychlejší komunikaci, jsou na sociálních sítích využívány nejčastěji zprávy. My bychom vám chtěli v tomto článku poradit, jak můžete posílání zpráv využít opravdu na plno.

Jistě sami uznáte, že v průběhu několika let, zaznamenalo uživatelské rozhraní pro odesílání zpráv na sociální síti Facebook mnoho změn. Můžeme říci, že tou nejcitelnější je určitě sloučení zpráv a chatovacího okna. Také bychom rozhodně neměli zapomenout na možnost připojit do odesílané zprávy libovolnou přílohu. Uživatelé také mohou využít skupinové diskuze, jež je vhodná pro komunikaci více než dvou osob přes sociální síť. Všem účastníkům diskuze budou zobrazovány zprávy od ostatních.

Okno zpráva pro uživatele

Do zprávy můžete ihned psát

Jak na skupinovou konverzaci

Chcete-li si vytvořit zcela novou konverzaci pro skupinu uživatelů, pak musíte kliknout na v levém horním rohu stránky na malou ikonku zprávy. Poté se vám otevře nabídka, z níž vyberete možnost „Poslat novou zprávu“. Do volného řádku „Jméno“, postupně zkopírujete nebo napíšete jména všech přátel, kteří s vámi budou moci prostřednictvím okna komunikovat. Velmi užitečným je i systém našeptávání, díky němuž vám budou, po napsání několika slov automaticky zobrazeny návrhy jmen uživatelů. Poté již stačí pouze na vybrané jméno kliknout.

Pro následné odeslání zprávy, stačí již jen kliknout na tlačítko „Poslat“. Díky tomu se tak automaticky vytvoří samostatná konverzace, do níž mohou vstoupit jen ti uživatelé, které jste uložily do seznamu. Kdykoliv je možné seznam rozšířit o nového uživatele, nebo naopak ze seznamu uživatele odstranit. Přidání nového uživatele docílíte tak, že kliknete na stránce se zprávami na tlačítko „Akce“ a následně na příkaz „Přidat lidi“. Poté již stačí opět přidat uživatele, tím způsobem, jak to bylo popsáno dříve.

Nastavení konverzace

Nabídka pro nastavení vaší konverzace

Opuštění samotné konverzace není také nikterak složité. Z nabídky „Akce“ zvolíte příkaz pro opuštění konverzace. Jakmile tento krok učiníte, nebudou se vám následně již zobrazovat žádné zprávy a nebudete se moci do probíhající diskuze opět vrátit. Za zmínku stojí jediná možnost, jak do diskuze napsat po jejím opuštění další zprávu a tou je přizvání od jiného uživatele.

Noví roztomilí smajlící

Na používání klasických smajlíků si mnozí uživatele již dávno zvykly, ovšem Facebook pro vás přichystal zcela nové ilustrace hlav a koček. Jediné, co musíte udělat je, kliknout na ikonu v pravém rohu zprávy a následně přepnout vybranou záložku. Mnoho dalších ilustrací můžete získat po kliknutí na ikonu košíku v pravém rohu chatovacího okna.

Nabídka zcela nových smajlíků

Nová ilustrace hlav a koček

Připojte si přílohu do zpráv

Jak již bylo řečeno dříve, můžete prostřednictvím zpráv ve Facebooku posílat i různé přílohy. Nejedná se však vždy o obrázky či fotografie, které jsou zobrazovány přímo v těle zprávy. Posílat je možné i jakýkoliv jiný soubor. Samozřejmě, že rychlost a doba odesílání závisí na rychlosti připojení a velikosti souboru. K tomuto účelu je vám k dispozici tlačítko „Přidat soubory“, které vám následně otevře průzkumníka. Díky němu si vždy přímo vyberete požadovaný soubor. Je však nutné posečkat do té doby, než se soubor nahraje. Příjemce má možnost, si poslaný soubor stáhnout a uložit do počítače.

Připojit lze i přílohu

Přidávání přílohy do zprávy

Ne však všechny zprávy vám jsou okamžitě zobrazovány a to samozřejmě platí i naopak. Facebook doručuje zprávy jen od lidí, které máte uloženy v přátelích. Ostatní zprávy, jsou doručovány zvlášť a to do záložky „Další“. O jejich doručení však nejste nijak informování, takže může nastat i situace, v níž si zprávy jednoduše nevšimnete.

Můžeme doporučit i další tipy

Věděli jste například, že při odeslání zprávy, si můžete vybrat způsob, jakým ji odešlete? Máte možnost tak učinit pomocí tlačítka „Enter“ nebo pomocí kurzoru myši. Klávesa „Enter“, může být používána i pro odřádkování. K tomuto účelu je k dispozici nastavení, v němž je nutné zvolit možnost „Odeslat stisknutím klávesy Enter“, popřípadě tu možnost zrušit. Máte-li rozepsáno více konverzací a obtěžují vás neustálé upozornění na nově příchozí zprávu, je možné konverzaci ztlumit. To je vhodné nejenom u počítače, ale především na vašem mobilním zařízení. Pokud chcete konverzaci ztlumit, vyberte v nabídce „Akce“ příkaz „Ztlumit konverzace“. Takto ztlumit ji můžete na hodinu, na několik hodin nebo permanentně.

Volby pro váš chat

Pokročilé nastavení pro chat

Chat je ve výchozím stavu zapnutý, což znamená, že vás ostatní uživatele okamžitě vidí, a mohou vám tak psát zprávy. Vy však máte možnost tento chat vypnout a pomocí ikonky ozubeného kola. Zde na vás čeká příkaz „Vypnout chat“. Díky tomu vás tak nebude nikdo jiný vidět, ani psát zprávy. Ovšem naopak to platí stejně. Pro opětovné zapnutí je nutné na ikonku opět kliknout. Tyto rady a typy si může vyzkoušet i nezkušený uživatel, neboť nejsou nijak složité. Stačí mít pouze svůj účet na sociální síti Facebook.

Rubrika: Návody, Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)