Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Univerzální videochat Hangouts On Air od Googlu umožňuje živý přenos až pro deset lidí

Pro komunikaci s přáteli se využívá velké množství komunikačních nástrojů, většinou se jedná o spojení dvou a více přátel v textovém chatu nebo o strohou video komunikaci. Google představil novinku, ve které se může sejít až deset přátel ve společném videochatu.

Novinka se jmenuje Hangouts On Air a v následujících týdnech bude dostupná i pro každého v České republice. Jedná se o živý přenos až deseti lidí, kteří se navzájem vidí a komunikují spolu. Aplikaci bude možné spustit přímo v Google+. Hromadný videochat je velmi oblíbený a prostřednictvím něho se mohou kamarádi pravidelně setkávat ikdyž jsou od sebe vzdáleni mnoho kilometrů.

Google služba má menu rozdělené do několika karet a je možné se s přáteli dívat společně na videa z Youtube, společně sledovat fotky nebo používat různé efekty pro transformaci tváře atp. Kromě rodinných a přátelských setkání najde služba kvalitní zastoupení i pro společnosti, kteří jejím prostřednictvím mohou jednat na dálku. Doteď se k tomu využíval především placený software.

Délka celého vysílání může být dlouhá až čtyři hodiny a pro používání stačí mít založený na Googlu účet, jeho založení je záležitost několika minut. Vstupem na internet se stal Hangouts On Air nebezpečným konkurentem Ustream.tv, Skypu a mnoha dalších. Předpokládaná doba spuštění u nás se odhaduje na polovinu června, ale datum zatím není jisté.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)