Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Revoluce Facebooku, Mark Zuckerberg by chtěl vytvořit vlastní telefon

Facebook je nejrozšířenější sociální síť na světě, která žije především z reklam. Facebooku to ovšem nestačí a novou oporu velkých zisků vidí v produkci vlastních telefonů. Projekt se nenachází na začátku, první plány pochází již z roku 2010.

Vývoj Facebook telefonů by se v budoucnu měl stát jedním z hlavních a stabilních zisků. Sociální síť Facebook vydělává reklamami zajímavé částky a vývoj vlastních telefonů je dobrou myšlenkou, která by mohla oslovit především mladé generace, protože právě oni používají Facebook nejvíce. Tým Facebooku, v čele s jeho zakladatelem Markem Zuckerbergem, se neúspěchu neobává, protože má veliké finanční zázemí, které nemůže neúspěch jakýmkoliv způsobem ovlivnit.

Na plánu Facebook telefonů se pracuje sice od roku 2010, ale teprve nyní společnost hlásá zvěsti o této novince aby se uživatelé mohli těšit a zároveň připravit na záplavu nového druhu telefonů. První model by měl být smartphone, ale bližší informace zatím nejsou známy. Jedinou jasnou věcí je, že bude telefon skrz naskrz propojen s Facebookem, který mu zároveň bude dělat reklamu. Aby byl projekt dobře podpořen a nalákal mnoho lidí, tak se očekává nízká cena prvních modelů.

O tom, že se projekt začal brát opravdu vážně svědčí i fakt, že si Facebook najal tým expertů ze společnosti Apple, aby mu pomohl s vývojem. Na trhu již existují telefony, které jsou vybaveny speciálním tlačítkem pro okamžité přesměrování na Facebook, ale to se jednalo spíše o reklamní tah. Lze jen stěží předpokládat jak tento projekt dopadne, ale vzhledem k velkým investicím Facebooku by se mohlo jednat o zajímavou novinku.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)