Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Windows 8: Jak to bude s licencemi, koupí, upgradem

Příchod nové verze majoritního operačního systému firmy Microsoft se nezadržitelně blíží a s tím vyvstávají i otázky jak to bude s možnostmi jeho koupě či upgradu ze starších verzí. Zde přinášíme přehled.

Standardní verze se bude v krabicové podobě prodávat za cca běžných 4000 Kč. Zajímavě ale prozatím znějí zprávy, které prosakují z Microsoftu o tom, za kolik bude možno upgradovat na Windows 8 z jakéhokoliv Windows od XP a „výše“.

Elektronický upgrade z Windows 7 koupených po 2. červnu 2012

Pokud máte počítač s Windows 7, který jste si koupili mezi 2.6.2012 až 31.1.2013 máte možnost si jej povýšit na Osmičky za velmi příjemných 390 Kč. Učinit tak můžete zde: windowsupgradeoffer.com/cs-CZ

Elektronický upgrade z jakéhokoliv Windows od XP dále

Pokud máte na svém počítači legální verzi operačního systému Windows XP nebo novějšího (Vista, 7), můžete jej také formou elektronického upgradu povýšit na Win 8 za stále přijatelných cca 800 Kč.

Zvýhodnění i u běžné verze do 31.1.2013

Podle zpráv, které prozatím prosákly na internet se ukazuje, že datum 31. ledna 2013 bude tak trochu magické. Do tohoto dne totiž bude možno zakoupit i běžnou krabicovou verzi (tedy k instalaci i na počítače, které žádný systém Windows nemají) za zvýhodněnou cenu. A to má dle zdrojů být cca 1400 kč. Po 31.1.2013 poté má cena vystoupat na +/- běžných 4000 kč.

Závěr

Pokud tedy jste zarytí uživatelé OS Windows, s příchodem nových Osmiček se nabízí šance jak levně (či levněji) zakoupit legální systém. Další možností samozřejmě bude i koupě nového počítače, kde budou Windows 8 předinstalované v OEM verzi.

No a pokud se občas nebojíte experimentovat, můžete zkusit i některý z odnoží operačního systému zdarma, Linuxu.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)