Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Microsoft byl zažalován kvůli nízké kapacitě tabletu Surface

I takovému gigantu jako je Microsoft se může stát, že jej zažaluje právník, který není spokojený se zakoupeným produktem.

Něco obdobného se stalo společnosti Microsoft. Byla totiž zažalována kalifornským právníkem Andrewem Sokolowskim. Ten si totiž koupil 32 GB verzi tabletu Surface, ale po jeho rozbalení a spuštění zjistil, že k dispozici má pouze 16 GB prostoru. To se mu z přirozených důvodů nelíbilo a rozhodl se gigant zažalovat.

Když se tento problém trochu pokusíme zobecnit, nejedná se o nic nového. Jistě jste si např. kupovali chytrý telefon, který nakonec měl méně volného místa, než kolik bylo deklarováno, protože (logicky) něco si ukousne operační systém.

Andrewe Sokolowski nicméně Microsoft zažalovat za klamavou reklamu, protože získat 16 GB místo inzerovaných 32 GB se mu prostě nelíbilo.

Na druhou stranu je nutno podotknout, že MS se faktickým menším diskovým prostorem pro soubory uživatele netajil a uvádí to i na webových stránkách: http://www.microsoft.com/Surface/en-US/support/surface-with-windows-RT/files-folders-and-online-storage/surface-disk-space-faq . Podle vyjádření svého zástupce MS očekává, že žaloba nebude úspěšná. Na druhou stranu Sokolowskému jde jen o to, aby uživatelé dostali to, co je inzerováno. Uvidíme jak se spor dále vyvine…

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)