Skip to content


«
»

Starší střílečka Space Fight 2 nejen k zahnání nudy

Space Fight 2

S rozvojem webových her, ať již na bázi Adobe Flash, Silverlight či HTML5 se pomalu vytrácejí klasické offline hry. Kromě rozsáhlých moderních her, zabírajících několik GB místa, většinou uživatel sáhne po webové hře. Avšak klasická hra Space Fight 2 z dílny Ceneon Games má co nabídnout. Neoslní realistickou 3D grafikou, ale má dobrou hratelnost na kratší i delší chvíle. Navíc je kompletně v češtině.

Space Fight je klasická 2D střílečka s raketkou někde ve vesmíru. Těchto variant her jsou stovky. Space Fight nabízí poměrně zdařilé efekty. Po spuštění hry uvidíte obrazovku s menu vlevo nahoře. Než vyrazíte do boje ve hlubinách vesmíru, hra nabízí několik nastavení, která můžete ovlivnit, např. fullscreen režim, pozadí při hře či kvalitu efektů. Volba vlastního pozadí bohužel nefunguje, zvolíme buď Zemi nebo Mars. Před začátkem hry je možné nastavit několik parametrů.

Můžeme nastavit například kvalitu efektů, ovládání či celoobrazovkový režim

Můžeme nastavit například kvalitu efektů, ovládání či celoobrazovkový režim

A nyní již můžeme začít hrát – máme na výběr volby Jeden hráč či Dva hráči, jejich volba je jasná. Při volbě pro jednoho hrajeme singleplayer proti počítači. Ještě před začátkem hry můžeme ovlivnit barvu své kosmické lodi, typ letounu (každý má jiné vlastnosti) a na záložce Nastavení hry můžeme zvolit hru na čas či body či povolit ladění. Což znamená, že poté můžeme ručně volit všechny dostupné parametry rychlosti a obrany letounu. Po stisknutí Start se ocitneme se zvoleným letounem ve hře.

Detailní nastavení letounu a hráče

Detailní nastavení letounu a hráče

Hra začíná a máte na začátku k dispozici plnou munici. Během hry se letoun pohybuje ve 2D prostoru čtyřmi směry – nahoru, dolů doprava a doleva a střílíte po protivníkovi. Základní střelba je pomocí laseru nebo plazmy klávesou Ctrl, můžeme však využít i další zbraně. Nechybí ani naváděná střela, granát či padající výbušnina. Klávesou C přidáme letounu štít. Během hrané padají barevné kostičky představující bonusy ve formě doplnění těchto zbraní. Bonusy může sbírat i protivníkův letoun. Efekty jsou poměrně zdařilé.

Hru provází poměrně zdařilé efekty a padají různé bonusy ke sbírání

Hru provází poměrně zdařilé efekty a padají různé bonusy ke sbírání

Prakticky více hra nenabídne, po čase začne být velmi fádní. Hra nenabízí žádné levely či další bonusy, prostě jediný cíl je zničit protivníka. A buď v určeném čase s výsledkem jako na fotbale, např. 4:2 či hrajete o to, kdo kolikrát koho zničí, například na 10 zásahů. Přesto Space Fight 2 dokáže pobavit na určitý čas a můžete ji hrát i tak dlouho a bavit se vzájemným střílením. Průměrná střílečka s nesčetněkrát ohraným námětem vesmírných bitev. Za největší nedostatek považuji stereotypnost hry a nemožnost měnit ovládání například na myš, za klady možnosti nastavení hry, možnost hraní pro 2 hráče v síti a samozřejmě nenáročnost. Přestože je hra z roku 2007 a předčí je kdejaká hra na webu, je Space Fight 2 ukázkou jednoduché nenáročné hry na odreagování.

Rubrika: Ostatní, Počítačové programy, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)