Skip to content


«
»

Stopky, odpočítávání, čas i netradiční hodiny online

Online Clock

Web Online Clock přináší užitečné nástroje pro práci s časem. Nabízí stopky, odpočítávání času i zobrazení času v netradičním pojetí domino či binárních hodin. Lze přidat také alarm a k dispozici je také imitace radiobudíku, tedy zobrazení času s poslechem rádia. Lze měnit barvu i velikost zobrazení.

Potřebujete stopky nebo odpočítávat čas a nechce se Vám hledat hodinky? Pak je tu Online Clock. Nabízí stopky, odpočet času v nastavitelném intervalu, zobrazení času v několika variantách hodin a také alarm. Můžete si tak pohodlně nastavit odpočet nebo konkrétní čas alarmu a v daný okamžik se alarm spustí. Kromě toho si můžete zahrát několik jednoduchých her – jak rychle dokážete spustit a zastavit stopky či trefit se přesně do 5 sekund.

Zobrazení času a nastavení alarmu, vlevo všechny funkce

Zobrazení času a nastavení alarmu, vlevo všechny funkce

Vlevo se zobrazují všechny dostupné funkce, my jsme nyní vybrali Military Time Clock ukazující přesný čas s možností nastavení alarmu na minutu. Alarm se spustí v začátku dané minuty. Vlevo nahoře lze nastavit velikost zobrazení – od Small (malé) po X-Large (největší).  Vpravo nahoře lze volit mezi 5 barvami pozadí.

Mezi další funkce patří stopky a odpočítávání času. Zvolíme-li vlevo možnost Online Stopwatch, zobrazí se stopky, se kterými můžeme měřit úseky času. Stejně jako v případě času lze zvolit velikost zobrazení a pozadí.

Stopky s možností několika měření

Stopky s možností několika měření

Stopky však neumí funkci „lap“, tedy měření jednotlivých úseků od začátku. Nabízí pouze měření stylem „split“, tedy kontinuální měření. Klikneme-li na odkaz Online Stopwatch with Alarm, zobrazí se stejné stopky a navíc možnost nastavení alarmu s přesností na tisíciny sekundy.

Varianta stopek s alarmem nastavitelným s přesností tisícin sekund

Varianta stopek s alarmem nastavitelným s přesností tisícin sekund

Další funkcí je odpočítávání času. Je nabízeno ve dvou variantách – pro krátkodobé a dlouhodobé odpočítávání. Zvolíme-li z menu Online Timer, zobrazí se odpočítávání, které můžeme nastavit do 90 minut. Naopak u Countdown Timer lze nastavit odpočet třeba do Vánoc nebo do začátku roku.

Základní odpočítávání lze nastavit maximálně na 90 minut

Základní odpočítávání lze nastavit maximálně na 90 minut

Chcete-li mít odpočet na očích i na větší vzdálenost, například vedle v místnosti, zvolte si větší zobrazení. Oproti tomu Countdown Timer lze použít například pro odpočet do konce dne či do konce roku. Je možnost nastavit přesně datum a čas pomocí kalendáře nebo si zvolit z tzv. Popular Countdowns.

Možnost nastavení odpočtu na konkrétní čas do například do Vánoc

Možnost nastavení odpočtu na konkrétní čas do například do Vánoc

Zajímavou volbou je také Online Clock Radio, což je vlastně webová simulace radiobudíku. Zobrazuje čas, opět je možno nastavit alarm a také si můžete vybrat z několika žánrů rádia a po zvolení začne hrát. Můžete tak poslouchat rádio či jej pustit někde na prezentaci s praktickým zobrazením času. Rádio funguje přes Flash Player.

Radiobudík nabídne několik žánrů rádia k poslechu

Radiobudík nabídne několik žánrů rádia k poslechu

Binární nebo domino hodiny a hry se stopkami

Web nabízí i další zajímavosti. V sekci Fun Clocks v menu najdeme netradiční hodiny, například dominové, binární, blokové či slovní hodiny. Jak jednotlivé hodiny vypadají, si můžete prohlédnout níže.

Netradiční binární, dominové a kruhové hodiny

Netradiční binární, dominové a kruhové hodiny

Kruhové hodiny jsou zajímavé, ukazují totiž grafiky pomocí „koláče“, jaký je podíl uběhlých sekund, minut a hodin. Tedy hodin v rámci dne, minut v rámci hodiny a sekund v rámci minuty. Poměrně netypické jsou také slovní hodiny zobrazující čas slovně pomocí anglických slov.

Slovní vyjádření času je zajímavé a netypické

Slovní vyjádření času je zajímavé a netypické

Klikneme-li na odkaz More Unusual Clocks s zobrazí další netypické možnosti zobrazení hodin. Vrátíme-li se do menu vlevo, najdeme zde ještě položku Stopwatch Games. Obsahuje tři jednoduché se stopkami – klikněte přesně na 5 sekund, nejkratší klik a hru pro dva hráče s přesností kliku.

Jak rychle dokážete za sebou kliknout

Jak rychle dokážete za sebou kliknout

Online Clock tak přináší pomůcky pro práci s časem a jeho měřením. Díky velkému a přehlednému zobrazení je vhodný také pro prezentační účely a možnosti sledování času z větší dálky. Praktickou funkcí je radiobudík s volitelnými žánry rádia, stopky s alarmem či odpočet času. Mezi zajímavosti patří i netradiční hodiny či jednoduché hry se stopkami. Užitečné pomůcky pro sledování a měření času na jednom webu.

Rubrika: Ostatní, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)