Skip to content


«
»

Bored to Death je hra ukazující sílu HTML5

Bored to death

Java Script i HTML5 dokáží neuvěřitelné věci. Názorným příkladem je i hra Bored to Death od Microsoftu, která je těmito jazyky vytvořena a má přesvědčit okolí o možnostech jejich využití.

Technologie HTML5 je stále častěji používána v mnoha směrech programování. Hra Bored to Death je prostou a jednoduchou ukázkou síly v kombinaci s Java Scriptem. Bored to Death je na pohled hra, která by mohla jít snadno vytvořit i ve Flashi. Samotná hra je velmi jednoduchá, představuje příběh dvou postaviček Marshmallow, které jsou unuděné k smrti a udělají absolutně cokoliv aby alespoň na pár vteřin zabili nudu. Klidně pobodají kamaráda nebo zapálí projíždějící žížalu.

Hra je určena pro jednoho nebo dva hráče. Ovládá se pomocí písmen W, A, S a D, které slouží pro chození. Poté ještě písmeny: F (mlácení pěstí), G (kopání) a H (zapálení). Druhý hráč ovládá postavičku šipkami a písmeny B, N a M. Zpočátku si hráč shlédne krátké intro o tom jak jsou Marshmallow hrozivě znudění a poté se jde přímo do akce. Ihned po spuštění hry se na horní části obrazovky zobrazí stupnice znuděnosti. Když nuda dosáhne limitních hodnot, tak Marshmallow okamžitě umírá a veselá postavička trojúhelníku, nepřítele Marshmallow, se raduje.

Bored to death hlavní strana

Úvodní strana hry

Hraje se na nejlepší skóre a na přežití. Marshmallow přežije jen pokud bude neustále obtěžovat procházející postavičky. Setkáme se s fialovými jednorožci, žížalami na dvoukolkách, zelenými kočkami a ospalými medvědy. Je nutné jim neustále ubližovat, Marshmallow je kope, mlátí a zapaluje. Tím se mu zvyšuje limit pro unuděnost. Ve hře padají speciální předměty jako jsou dorty a duhy. Pokud hráč sebere dort, tak Marshmallow vykřikne, že ani z dortu nemá nic a ubere mu to sto bodů z limitu nudy. Pokud hráč sebere duhu, tak se na obrazovce objeví obří vydra, která zabije všechny postavičky zničující duhou ze svých očí.

Hra je natolik nesmyslná a podprůměrná, že se stává zábavnou a vtipnou. Hlavní cíl týmu Internet Explorer se povedl a hru navštěvují pravidelně tisíce hráčů. Microsoft hodlá se svými pokusy pokračovat, v nedávné době Microsoft vydal i interaktivní video Just a Friend, ve kterém mohl účinkovat každý uživatel a které mělo být také ukázkou síly HTML5.

Bored to death - Hra

Průběh samotné hry

Mnoho lidí se se samotným termínem HTML5 ještě nikdy nesetkalo. Jedná se o rozšiřující specifikaci jazyka HTML. HTML5 dokáže podporovat offline aplikace, může sestávat prezistentní úložiště formou asociativního pole a relační databázi s podporou transakcí. Navíc umí nové HTML značky definovat sémanticky definující strukturu stránky.

S pomocí HTML5 je možné vytvořit offline mód, se kterým poběží i online aplikace. HTML5 je revoluční a měl by během několika let zcela nahradit předchozí verzi HTML4. HTML5 má obrovské množství výhod a celý jeho vývoj byl založen na myšlence, aby byl pro uživatele pokud možno co nejvíce přínosný a ušetřil jim i mnoho času.

Hru je možné vyzkoušet na stránkách: http://www.beautyoftheweb.com/bored2death/

 

Rubrika: Počítačové hry, Recenze.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)