Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nebezpečný ransomware se objevil také v mobilech, napadá Android

Nedávno odhalila společnost Symantec, která se zabývá otázkou softwarového zabezpečení, první ransomwaru v mobilním zařízení. Ransomware napadá operační systém Android a jmenuje se Android.Fakedefender. Ten zablokuje mobil a dožaduje se zakoupení falešného antiviru, který odstraní (neexistující hrozby).

Ransomware je velmi nebezpečná forma malwaru. Patří do skupiny k tzv. falešným antivirům. Princip je založen na tom, že takový falešný antivir zobrazí varování, že počítač je napaden (často mnoha) viry a spywarem a jeho vyčištění je třeba si stáhnout poslední verzi antiviru. Tento falešný antivir je vizuálně podobný známým pravým antivirům a nabízí tak odstranění neexistujících hrozeb. Sám je falešný antivir virem, který problémy naopak způsobí. Ransomware se dožaduje k zakoupení „antiviru“, tedy uživatel je doslova nucen si zakoupit vir.

Android.Fakedefender uzamkne zařízení a dožaduje se zakoupení plné verze tohoto „antiviru“. Skutečnost, že se ransomware objevil na mobilní platformě, je dalším varováním. Tvůrci doufají, že se ujme jako na běžných počítačích a autoři bezpečnostních řešení naopak hledají cestu, jak šíření mobilních falešných antivirů bránit. Uvidíme v budoucnu. Jedním z pravých antivirů pro Android je například Lookout Mobile Security.

Rubrika: Bezpečnost, Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)