Skip to content


«
»

Samsung Galaxy S2: výborný, nízké SAR a zlevněný chytrý telefon

Samsung Galaxy S2

Přinášíme další tip, tentokráte opět na mobilní telefon. Můžeme říci, že o další z kategorie téměř phabletů. Tentokráte se jedná o bývalý top model Samsung Galaxy S2, který ale i dnes patří k těm nejvýkonějším strojům. Má jedno z nejnižších záření SAR a navíc je za slušnou cenu.

To, že je Samsung Galaxy S2 (označením I9100) stále slušně výkonný stroj vypovídá jeho procesor. Pyšní se dvoujádrovým 1.2 GHz Cortex-A9 procesorem doplněným o grafický čip Mali-400MP. Pro porovnání i novější Samsung Galaxy S3 mini má stejnou. Nejedná se dnes o úplnou špičku, ale stále velmi výkonný hardware.

Jedna z vynikajících vlastností je dále 1 GB RAM paměti pro svižných chod aplikací a slušná dávka prostoru v 16 GB. V případě o něco málo novější varianty Samsung Galaxy S2 Plus poté 8 GB prostoru. Menší nevýhoda u verze S je Android 2.3.4 nebo 4.0.4, který je ale možno pomocí aplikace Samsung Kies upgradovat na verzi 4.0.4 nebo 4.1. Pomocí flash úpravy poté až na Android 4.2. Novější verze systému (firmwaru) pro tento mobil ale očekávat již nemůžeme. S2 Plus verze má poté systém 4.1 přímo z výroby a i upgrady jsou pro něj uvolňovány dříve.

Další výhodou obou S2 verzí je větší display s technologií SuperAmoled Plus s 16 miliony barev a rozlišení 400×840 pixelů. 8 Mpx fotoaparát a možnost natáček Full HD videa o rychlosti 30 snímků za sekundu snad dostatečně prozrazují, že telefon stále není žádné Béčko :) .

Na co bychom neměli zapomínat je nízká hodnota záření SAR. Ta je v případě Galaxy S2 pouhých 0,34 W/kg. Čemuž se nevyrovnají ani mnohé nejnovější telefony. Nokia Lumia 800, o které jsme psali minule, má například hodnotu 1,27 W/kg. A to je již rozdíl.

Pokud tedy hledáte výkonný chytrý mobilní telefon za rozumnou cenu, jeden nebo druhý model z verze Galaxy S2 jsou určitě vhodným kandidátem.

Samsung i9100 Galaxy S II lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Rubrika: Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)