Skip to content


«
»

Samsung Galaxy S3 a S4 mini, dobré volby pro chytré telefony

Samsung Galaxy S4 mini

Chytrých telefonů je na trhu spousty. Možná až příliš mnoho. Přesto těch lepších není zase tolik. jako slušný tip na koupi jsme pro vás vybrali Samsung Galaxy S3 mini a Samsung Galaxy S4 mini. Zastupují průměrně drahý a nepatrně dražší telefon se slušným výkonem a nízkým SAR zářením.

První z nich, Samsung Galaxy S3 mini je starším a logicky levnějším modelem. Má nepatrně vyšší hmotnost (120 g) a co do rozměrů je širší a není tak „dlouhý“). Vychází ale lépe cenově.

Samsung i8190 Galaxy S III mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Rozměrem displaye má S3 mini 4″ palce, je tedy nepatrně menší a má i nepatrně menší rozlišení 800×600 pixelů. To vše je ale stále skvělá hodnota pro chytrý telefon. Co je nepatrně omezující může být fakt, že telefon má operační systém Android ve verzi 4.1 a novější upgrade již pravděpodobně nedostane. Verze 4.1 je ale stále moderní a pokud nejste fanda do chytrých telefonů, nebo „fajnšmekr“ vůbec by vám to nemělo vadit. Nevýhoda je, že ani alternativní ROM (firmware) typu Cyagenmod pro S3 mini nenabízí alternativu. Nicméně i tak platí, že Android 4.1 je moderní operační mobilní systém a ještě nějaký ten rok jím zůstane.

Mezi další parametry patří 2x 1 GHz procesor, 1 GB RAM paměti a 8 GB diskového prostoru. Vše to předurčuje telefon mezi ty výkonnější. 5 MPx fotoaparát s možností natáčet HD videa 720 o rychlosti 30 snímků za sekundu je poté příjemný multimediální bonus.

Samsung Galaxy S4 mini je novější a tomu odpovídá i výkon a parametry. Ale samozřejmě i cena.

Samsung i9195 Galaxy S4 mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Oproti S3 mini má S4tka mini užší a protáhlejší tělo a nepatrně nižší váhu. Display se zvětšil na 4,3″ palce, RAM paměť zvětšila na 1,5 GB, a procesor je dvoujádrový 2x 1,7 GHz. paměť zůstala 8 GB. Telefon dostal ale fotoaparát s 8 MPx a nejnovější Android 4.2 s tím, že je výrobcem přislíben upgrade na verzi 4.4. Výhodnější je, oproti S3 mini, kapacita baterky (1900 mAh oproti 1500 mAh) a přítomen je čip NFC. NFC není zatím až tolik využíváno, ale budoucna můžeme čekat jeho nástup.

Pokud nehledáte phablet (velký telefon), poté jsou dvě zmíněné alternativy jedněmi z těch lepších. A to zejména i pro nízké vyzařování SAR. S3 mini má hodnotu kolem 0,52 W/kg živé hmoty (hlava) a S4 mini dokonce ještě příznivější hodnotu 0,33 W/Kg.

Rubrika: Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)