Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Asus Transformer AIO je první stolní počítač s tabletem zároveň

Společnost Asus vytvořila novinku, která má potěšit nejenom příznivce tabletů, ale i stolních počítačů. Nejen, že obsahuje Windows 8, ale je vybavena i Androidem. Její výhodou je především kompaktnost díky, které se hodí na cesty i při práci v kanceláři.

Další krůček k pokroku udělala společnost Asus, vytvořila počítač Transformer AIO, který je tabletem i stolním počítačem. Počítač se skládá z velikého tabletu o úhlopříčce 18,4″ a zařízení s upevněním na tento tablet. Pokud je zařízení pohromadě, tak ho lze používat jako běžný stolní počítač, který obsahuje Windows 8 s procesorem Intel Ivy a má dotykový displej.

Ve chvíli, kdy se rozdělí, tak má uživatel k dispozici velký tablet, který se přepne na Android Ice Cream Sandwich. Mnoho uživatelů je zvyklých na práci u stolního počítače a zároveň hodně cestují, tato novinka by měla být určena právě pro ně. Výhodou je, že pro přepínání operačních systémů není nutné počítač vypínat nebo třeba restartovat.

Jedinou nevýhodou je, že pokud se tablet odepne, tak je velmi velký, úhlopříčka 18,4″ se zrovna nevejde do kapsy ani do cestovního batohu. Jedná se o první počítač tohoto typu. Asus uvádí, že vypuštění na trh by mělo proběhnout koncem letošního roku. Novinka strhla i velkou mediální pozornost. Předpokládá se, že počáteční cena za Transformer AIO bude velmi vysoká.

ASUS Transformer P1801-B125K, 90PT00I1001270Q lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)