Skip to content


«
»

Writecodeonline Vám umožní testovat PHP a JS skripty přímo v prohlížeči, bez instalace PHP

Writecodeonline

Online aplikace Writecodeonline umožní pohodlné testování PHP kódu bez nutnosti instalace PHP. Vše je přímo online, stačí zapsat zdrojový kód a ihned uvidíte výsledek. Podobá se různým online HTML editorům, místo toho aplikace nabídne PHP a JavaScript. Nabízí použití PHP5 a staré verze PHP4. Neumí však spouštět HTML kód k zobrazení v rámci PHP, umožní vykonání pouze funkcí PHP samotných.

K testování funkce PHP kódu nepotřebujete instalaci PHP serveru jako je Apache. S Writecodeonline.com zvládnete testování přímo online v prohlížeči. Hodí se zejména pro jednodušší skripty a k výuce PHP, kdy si můžete snadno zkoušet jednotlivé funkce v PHP.

Počítáme s PHP přímo v prohlížeči

Počítáme s PHP přímo v prohlížeči

Stačí tak napsat požadovaný PHP skript do horního okna a stisknout tlačítko Run Code a námi napsaný skript se spustí. Je možno používat všechny funkce v PHP, pamatujme však, že spouštění velmi náročných skriptů může trvat hodně dlouho či se nemusí spustit vůbec. Některé funkce jsou z důvodu zabezpečení zakázány, například odesílání e-mailu.

Odeslání mailu funkcí mail je zakázáno

Odeslání mailu funkcí mail je zakázáno

Kód je napsán v pořádku, avšak se nespustí a nic neprovede. Kromě PHP poskytuje aplikace prakticky to samé pro JavaScript. Stačí jen přepnout vlevo nahoře na JavaScript a stejným způsobem zapsat JS kód a následně skript spustit.

S JavaScriptem umí editor takřka to samé

S JavaScriptem umí editor takřka to samé

Ještě nabízí URL Encoder, což je užitečná funkci pro dekódování znaků, které se mohou vyskytnout nejen v URL adrese. Používá UTF-8 kódování nebo Latin-1 ISO-8859.

URL Encoder slouží ke kódování znaků dle UTF-8

URL Encoder slouží ke kódování znaků dle UTF-8

Writecodeonline je užitečný pro online testování PHP a JS skriptů bez instalaci jakéhokoli softwaru. Pamatujme však na určitou pomalost spouštění, zejména u PHP a také na fakt, že některé funkce jsou zakázané. Je však ideálním nástrojem pro výuku, seznamování s těmito jazyky a k tomu, abyste si rychle kdekoli mohli vyzkoušet funkci PHP či JS kódu a odladit jej.

Rubrika: Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)